„Виляреал“ шокира „Барселона“

„Виляреал“ надигра Барселона с 2:1 насред „Камп Ноу” и взе трите точки от последния мач от 27-я кръг в испанската Примера Дивисион.
„Виляреал“ надигра „Барселона“ с 2:1 насред „Камп Ноу” и взе трите точки от последния мач от 27-ия кръг в испанската Примера дивисион. Мъката за състава на Франк Рийкард започна още преди началото на срещата, след като Деко, който първоначално бе сред титулярите за каталунците, получи неприятен мускулен спазъм при разгрявката и не взе участие в мача. В 31-вата минута влезе и първият гол във вратата на Валдес, отбелязан от Сена, който се разписа от дузпа 1:0. В началото на втората част именно влезлият на мястото на Деко Шави върна „Барселона“ в мача, отбелязвайки изключителен гол. Малко преди края на срещата футболистите на „Виляреал“ разиграха на двойно, след което топката бе подадена на Томасон, който вкара за 2:1 и оформи крайния резултат. След днешната загуба „Барселона“ остана на 8 точки от лидера „Реал“ (Мадрид) във временното класиране. „Виляреал“ пък започва да диша във врата на каталунците със своите 50 точки, само четири по-малко от тези на Роналдиньо и компания.