„Интер“ би навръх 100-годишнината си

Лидерът в Серия „А“ „Интер“ направи поредна крачка към титлата в Италия след резонна победа с 2:0 над „Реджина“ в първи мач от 27-ия кръг на калчото в деня на 100-годишния юбилей на клуба.
Лидерът в Серия „А“ „Интер“ направи поредна крачка към титлата в Италия след резонна победа с 2:0 над „Реджина“ в първи мач от 27-ия кръг на калчото в деня на 100-годишния юбилей на клуба. Завърналият се след лечение на контузия нападател Златан Ибрахимович откри резултата в 14-ата минута от дузпа, отсъдена за фаул на Лука Тоньоци срещу Естебан Камбиасо, макар че нарушението изглеждаше извън наказателното поле. Аржентинският защитник Никалас Бурдисо удвои с глава с първото си попадение за сезона 20 минути по-късно след центриране на Луис Хименес. „Интер“ стигна до успеха, без да влага максимум усилия. „Нерадзурите" играха с мисъл за срещата реванш от Шампионската лига срещу „Ливърпул“ след три дни. Тимът на Роберто Манчини трябва да наваксва пасив от два гола след първия мач на „Анфийлд“. С успеха „Интер“ прекъсна негативната серия от три поредни мача без победа в Серия „А“ (две равенства и една загуба). “Изключително съм щастлив, че в този вълнуващ момент аз съм част от историята на клуба. За мен е голяма чест да бъда капитан, когато клубът празнува своята 100-годишнина. Надявам се да завърша своята кариера тук.“ Това каза аржентинският капитан на „Интер“ Хавиер Санети пред Sky Sport Italia. Вчера италианският отбор чества с невероятно празненство 100 години от своето създаване. „Палермо“ и „Удинезе“ не излъчиха победител, завършвайки 1:1. Фабио Симплисио изведе сицилианците напред с удар от 20 метра след малко повече от половин час игра, но в средата на второто полувреме бранителят на гостите Фелипе изравни с глава. Претендентът за титлата „Рома“ победи като гост „Наполи“ с 2:0 и продължава да е с 6 точки по-малко от лидера „Интер“.