„Реал“ (Мадрид) побеждава след спорна дузпа

„Реал“ (Мадрид) постигна измъчена победа с 2:1 над „Еспаньол“ след гол от спорна дузпа. Нападателят Раул Гонсалес вкара своя гол номер 200 с фланелката на „белия балет“ в първенството и помогна на столичани да победят гостуващия тим от Каталуния в мач от 27-ия кръг на Примера дивисион.
„Реал“ (Мадрид) постигна измъчена победа с 2:1 над „Еспаньол“ след гол от спорна дузпа. Нападателят Раул Гонсалес вкара своя гол номер 200 с фланелката на „белия балет“ в първенството и помогна на столичани да победят гостуващия тим от Каталуния в мач от 27-ия кръг на Примера дивисион. Легендарният нападател достигна до юбилейното си попадение в 73-ата минута от дузпа, отсъдена за спорно нарушение срещу него от Даниел Жарке. Каталунците поведоха в резултата в 29-ата минута, когато бившият играч на мадридчани Валдо Лопес засече с глава топката в мрежата на Икер Касияс. Гонсало Игуайн изравни две минути преди почивката след центриране на Марсело и намали напрежението върху състава на Бернд Шустер след отпадането от Шампионската лига в сряда след поражение от „Рома“ на „Бернабеу“ с 1:2. „Не се получи красив и зрелищен мач, но това не беше най-важното в този момент“, коментира след двубоя Шустер.През втората част „Реал“ стигна до пълен обрат, а в самия край голмайсторът на гостите Раул Тамудо получи втори жълт и респективно червен картон за оспорване на съдийско решение. В другия изтеглен мач от кръга „Сарагоса“ победи гостуващия „Атлетико“ (Мадрид) с 2:1 и прекъсна негативната си серия от четири поредни загуби. Домакините достигнаха до успеха при дебюта на новия си треньор Маноло Вилянова. Португалецът Шимао Саброза изведе гостите напред малко след средата на първата част с прецизен удар от 15 метра, но „Сарагоса“ изравни осем минути по-късно след автогол на Пабло Ибанес. Четвърт час преди края Шимао извърши нарушение в наказателното поле срещу Серхио Гарсия и Диего Милито донесе победата на домакините от бялата точка с 15-ия си гол за сезона в първенството.