„Левски“ пак трагичен, на Сираков мутрите му виновни

Футболистите на шампиона „Левски“ изиграха поредния си слаб мач срещу „Берое“ в Стара Загора и само късметът на Георги Сърмов в 91-а минута донесе трите точки на „сините“ след 1:0.
Георги Иванов Футболистите на шампиона „Левски“ изиграха поредния си слаб мач срещу „Берое“ в Стара Загора и само късметът на Георги Сърмов в 91-ата минута донесе трите точки на „сините“ след 1:0. Вместо да търси проблемите в собствения си двор, изпълнителният директор на клуба Наско Сираков взе да търси всевъзможни оправдания за слабата игра на наследниците си и дори прехвърли вината върху държавата и мутрите. "От години призовавам държавата да се включи във футбола, но никой не ме слуша. Стига се дотам някакви парвенюта и откровени мутри да казват, че аз съм злото във футбола в България, че съм кардинал. Държавата не иска да прочисти футбола и това е проблемът", заяви голмайсторът на „Левски“ за всички времена, може би афектиран и от случая с рефера Валери Петровски, който бе пребит в края на миналата седмица. „Има такива мачове и ги печели отборът, който иска победата през всичките 90 минути. В такива случаи и Господ помага. Не може да лежиш по земята последните 15 минути, лекарите да влизат 10 пъти без повод. ЦСКА отпадна по същия начин от евротурнирите през лятото. Докато се играе такъв селски футбол и публиката го харесва, ние ще сме на това дередже. При всички положения ще участваме в европейските турнири. Не гледайте играта ни днес. Нашият отбор изпусна няколко положения, можеше още през първото полувреме да решим мача. Играхме в Стара Загора на една разорана нива. На този терен няма да се играе догодина мач „Берое“ – „Левски“. Но не само този стадион няма да бъде лицензиран. Как се играе футбол на такъв терен. Само три-четири стадиона ще бъдат лицензирани догодина”, заяви легендата на „сините”. Следващият съперник на „Левски“ „Литекс“ победи протоколно като домакин „Вихрен“ с 2:0 и вече мисли за мача в сряда. Тогава ловчанлии ще играят четвъртфинал за купата срещу „сините“, а само три по-късно се срещат и за първенство. Самият наставник на тима от гр. Сандански Филип Филипов призна, че двубоят под закрития мост не е бил особено важен за отбора му. „Доволен съм от победата. Въпреки че изпуснахме доста голове през първото полувреме, решихме нещата доста рано, а след това поддържахме темпо и успяхме да затвърдим победата. Оттук нататък мислим само и единствено за мача срещу „Левски“, заяви треньорът на „оранжевите“ Миодарг Йешич. След истински екшън на стадион „Локомотив“, където домакините победиха „Черно море“ с 4:3, Марчо Дафчев излезе еднолично начело в класирането при голмайсторите в „А“ група. Плеймейкърът се разписа два пъти за успеха на тима си и вече има 12 попадения през сезона. Срещата в квартал „Надежда“, която бе наблюдавана от националния селекционер Пламен Марков, ще бъде запомнена с невижданите обрати. Още във 2-ата минута Балдовалиев откри резултата при втората атака за столичани. Кратка обаче бе радостта на домакините, защото в 14-ата минута Рикардо Андре с удар от границата на наказателното поле изравни. При равен резултат домакините се втурнаха да връщат гола. След няколко пропуска Алекс вдъхнови обрата за „моряците” с красив гол в 22-ата минута. В последната минута на първото полувреме все пак Дафчев реализира, след като изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на противников бранител. Втората част започна с нажежени страсти и картони. 59-ата минута донесе нов гол на Дафчев. Малко по-късно Иван Пасков фаулира откъсващ се играч на гостите и получи втори жълт картон. От последвалия фаул Алекс прати топката в горния ъгъл на вратата на Голубович за 3:3. В 81-ата минута домакините стигнаха до победата. Зоран Балдовалиев оформи крайното 4:3.