„ПСВ“ надигра и победи „Тотнъм“ насред Лондон

„ПСВ Айндховен“ постигна победа с 1:0 при гостуването си на „Тотнъм“ в първия осминафинален мач от турнира за купата на УЕФА. Холандският тим изненада „шпорите“ с много добре организираната си игра, подкрепена с голяма физическа издържливост.
Тодор Янакиев „ПСВ Айндховен“ постигна победа с 1:0 при гостуването си на „Тотнъм“ в първия осминафинален мач от турнира за купата на УЕФА. Холандският тим изненада „шпорите“ с много добре организираната си игра, подкрепена с голяма физическа издържливост. Футболистите на „ПСВ Айндховен“ не оставиха на практика почти никакви шансове на съперника и те диктуваха събитията на терена. Именно гостите трябва да съжаляват, че не спечелиха с по-убедителен резултат. Димитър Бербатов игра през целия мач, но и той подобно на колегите си бе твърде безличен. Голът на победата за холандския шампион отбеляза Джеферсон Фарфан в 34-ата минута. Перуанският национал се възползва от грешка на Жилберто, открадна топката и с майсторски удар намери мрежата зад Пол Робинсън, след като излезе очи в очи с вратаря. Попадение в 88-ата минута на Ян Кромкамп от „ПСВ Айндховен“ бе справедливо отменено заради засада. "Ще трябва да подобрим представянето си, ако искаме да продължим напред в турнира. Холандците ни надиграха и спечелиха заслужено", заяви след срещата мениджърът на „Тотнъм“ Хуанде Рамос. Испанецът коментира и дебюта на новото попълнение Жилберто, който носеше основна вина за гола на Фарфан. "Не смених Жилберто, не защото направи грешка, а защото бе с контузия. За да покаже качествата си, той трябва да изиграе доста мачове с отбора. Всеки футболист прави грешки и ние трябва да помогнем на Жилберто да се адаптира. Не го виня за загубата", каза Рамос. „Байерн“ прегази като гост „Андерлехт“ В друга среща от осминафиналите „Байерн“ (Мюнхен) разгроми като гост „Андерлехт“ с 5:0. Категоричният успех на практика класира баварците за следващата фаза на турнира. „Байерн“ поведе в резултата още в 9-ата минута с гол на Хамит Алтънтоп, който се разписа с удар извън наказателното поле. Удар на Томас Чател от домакините срещна гредата, но малко по-късно защитникът им Марчин Василевски бе изгонен за втори жълт картон. Нападателят на германския отбор Лука Тони, който отбеляза второто попадение в 45-ата минута, получи жълт картон и ще пропусне реванша след 1 седмица. След почивката попадения за мюнхенския гранд отбелязаха Лукаш Подолски, Мирослав Клозе и Франк Рибери от фаул. Теофанис Гекас в 77-ата минута донесе победата с 1:0 на „Байер“ (Леверкузен) у дома срещу „Хамбургер“ в германския сблъсък на осминафиналите на турнира. „Олимпик“ (Марсилия) спечели у дома срещу руския шампион „Зенит“ с 3:1. На 2 пъти се разписа Джибрил Сисе, а 1 гол добави Мамаду Нианг. Почетното попадение за руснаците бе дело на Андрей Аршавин. „Фиорентина“ победи с 2:0 като домакин „Евертън“. Попадения бяха отбелязани от Здравко Кузманович в 70-ата минута и от Рикардо Монтоливо в 81-вата. Вратарски грешки на Тим Вийзе пък помогнаха на „Глазгоу Рейнджърс да спечели у дома с 2:0 срещу „Вердер“ (Бремен). Секунди преди почивката удар на Даниел Кузен мина през ръцете на Вийзе. Три минути след подновяване на играта вратарят на гостите отби несигурно нов удар на Кузен, топката попадна в Стивън Дейвис, който даде комфортен аванс за "сините" преди реванша. „Бенфика“ се провали у дома „Бенфика“ загуби изненадващо като домакин с 1:2 от „Хетафе“ и сведе до минимум шансовете си да продължи напред в турнира. Оскар Кардосо от "орлите" получи червен картон още в 9-ата минута. Головете за гостите бяха дело на Рубен де ла Ред и Пабло Ернанадес. Почетното попадение за португалския тим падна 14 минути преди края след далечен удар на Педро Манторас. „Спортинг“ се добра до равенство 1:1 при гостуването си на „Болтън“. Английският отбор поведе с попадение на Гавин МакКан в 25-ата минута. Симон Вукчевич изравни за "зелено-белите" в 69-ата. Срещите-реванш са на 12 и 13 март.