„Джазмените“ се справиха с „Далас Маверикс“

Тимът на „Юта Джаз“ победи „Далас Маверикс“ като домакин със 116:110 в дербито на Западната конференция от поредния кръг в НБА. „Джазмените“ решиха изхода на двубоя в последната четвърта част, когато направиха невероятна серия от 16:0 точки.
Тимът на „Юта Джаз“ победи „Далас Маверикс“ като домакин със 116:110 в дербито на Западната конференция от поредния кръг в НБА. „Джазмените“ решиха изхода на двубоя в последната четвърта част, когато направиха невероятна серия от 16:0 точки. Така „Юта“ записа 16-ата поредна домакинска победа и продължава да е отборът с най-добър баланс в своята зала през сезона - 26 победи и само три загуби. Гардът Дерън Уилямс се отличи със 17 точки и 20 асистенции, а иначе най-резултатен за домакините бе Карлос Бузър с 28 точки. Мехмед Окур пък завърши с 20 точки и 12 борби. Джош Хауърд наниза 25 точки за „Маверикс“, а звездата на тима Дирк Новицки добави 23 точки. Крис Пол бе в основата на успеха на „Ню Орлиънс Хорнетс“ над „Ню Йорк Никс“ със 100:88 като гост. Пол наниза 27 точки, а Тайсън Чандлър вкара 15 точки и грабна 18 борби. Джамал Крауфорд вкара 20 точки за „Никс“, който регистрира седмата си поредна загуба. „Филаделфия“ пък разгроми „Лос Анджелис Клипърс“ със 106:80 като гост и се затвърди на осмото място в Източната конференция с две победи повече от конкурента „Ню Джърси Нетс“. Андре Игуодала вкара 18 точки за „Севънтисиксърс“, които се стремят да се класират за плейофите за първи път от 2005 година насам. Междувременно китайският център на „Хюстън Рокетс“ Яо Мин претърпя хирургическа интервенция на лявото стъпало и ще отсъства най-малко четири месеца. Това означава, че Мин ще пропусне остатъка от сезона, както и плейофите в НБА, но ще бъде на линия за Олимпийските игри в Пекин 2008. "Операцията премина успешно. Яо ще започне агресивна рехабилитация, но няма да е готов за игра по-рано от четири месеца", заяви хирургът Бил Макгарви.