„Левски“ се мъчи у дома, Сираков отписа титлата

Шампионът „Левски“ победи гостуващия „Вихрен“ с минималното 1:0 на своя стадион „Георги Аспарухов“ и съкрати изоставането си от лидера ЦСКА на 8 точки. Въпреки това „сините“ играха много слабо и измъчиха и себе си, и публиката.
Шампионът „Левски“ победи гостуващия „Вихрен“ с минималното 1:0 на своя стадион „Георги Аспарухов“ и съкрати изоставането си от лидера ЦСКА на 8 точки. Въпреки това „сините“ играха много слабо и измъчиха и себе си, и публиката. Те достигнаха едвам до трите точки след активното съучастие на вратаря на гостите, и то при условие че „Вихрен“ игра с човек по-малко от 49-ата минута, когато бе изгонен Николай Христозов. Единственото попадение в мача вкара при дебюта си в официален мач за „сините“ влезлият като смяна Еньо Кръстовчев. Той се разписа в 64-тата минута, след като вратарят Шейтанов не успя да улови слабо насочената право в него топка. "Сините" доминираха през целия мач, но рядко успяваха да преодолеят солидната защита на съперника и показаха безидейна и еднообразна игра. Истинско недоумение буди фактът, че вече във втори пореден мач старши треньорът Станимир Стоилов залага като титуляри на Мирослав Иванов и Георги Сърмов. Пълно разочарование бе и Живко Миланов. 38-годишният Даниел Боримиров бе сред най-дейните на терена, но и в неговите действия имаше много брак. След края на срещата спортно-техническият шеф на „Левски“ Наско Сираков изрази разочарованието си от представянето на „сините“ и заяви, че с такава игра отборът не може да бъде реална конкуренция на ЦСКА в борбата за титлата. „Най-хубавото на този мач е, че свърши и спечелихме три точки. Интрига в борбата за титлата на този етап не съществува. Аз съм реалист и гледам как играе нашият отбор. На този етап не вярвам, че ще можем да създадем интрига в първенството. Бих се радвал обаче, ако момчета ме опровергаят“, каза Сираков.