Дербито ЦСКА - „Литекс“ разочарова напълно

ЦСКА и „Литекс“ завършиха 0:0 в дербито на 16-ия кръг от първия кръг на пролетния дял в А група. Въпреки претенциите си „червените“ и „оранжевите“ изиграха слаб мач и нивото на показаната игра от два от водещите ни състава (единият при това убедителен лидер в класирането) реално отразява ниското равнище на футбола у нас.
Тодор Янакиев ЦСКА и „Литекс“ завършиха 0:0 в дербито на 16-ия кръг от първия кръг на пролетния дял в А група. Въпреки претенциите си „червените“ и „оранжевите“ изиграха слаб мач и нивото на показаната игра от два от водещите ни състава (единият при това убедителен лидер в класирането) реално отразява ниското равнище на футбола у нас. Освен това и треньорите явно бяха заложили на идеята преди всичко да не загубят и дошлите на стадиона над 15 000 зрители видяха дефанзивен футбол и съответно головите положения бяха малко. Преди мача публиката на ЦСКА посрещна много топло старши треньора на „Литекс“ Миодраг Йешич, който преди три години изведе ЦСКА до последната засега шампионска титла за тима. Бившият нападател на „Левски“ Емил Ангелов създаде единственото по-интересно положение преди почивката, като преодоля левия бек на ЦСКА Фелипе Машадо, но след това стреля встрани от вратата. След почивката влезлият като резерва за гостите национал Ивелин Попов излезе на добра позиция, но също би неточно. В 60-ата минута отново Емил Ангелов бе близо до гола, но с ударите си с глава прати топката право в ръцете на вратаря. Велизар Димитров се включи добре, а бъдещето му все още е неясно В 57-ата минута в игра влезе Велизар Димитров, чийто трансфер в унгарския „Залаегерсег“ се оказа не докрай уреден. Именно след влизането на атакуващия защитник играта на ЦСКА леко живна. Йордан Тодоров можеше да изведе ЦСКА напред след пробив по десния фланг, но стреля над гредата. В 68-ата минута удар на Удоджи с мъка бе спасен от вратаря на „Литекс“ Тодор Тодоров. Велизар Димитров също имаше възможност за гол, но от чиста позиция не намери добре топката и не затрудни вратаря на гостите Тодоров. В 83-тата минута „Литекс“ остана с човек по-малко, след като Седрик Камбон бе изгонен за втори жълт картон. В края на мача Неи се размина на сантиметри с топката пред опразнената врата на „Литекс“ след центриране на Велизар Димитров. След срещата президентът на ЦСКА Александър Томов заяви, че отборът му е пропуснал победата и резултатът 0:0 не е справедлив, тъй като головите положения били 6 на 2 в полза на домакините. "Изпуснахме победата, но трябва да се научим да вкарваме. И Тодор Янчев, и Йордан Тодоров, и Флорентин Петре пропуснаха чисти голови положения. Така че пропиляхме две точки. Но пак ще бъдем шампиони, защото до края на първенството ще печелим само победи. Казвам го, защото ние сме по-добри от всички останали отбори. И сега бяхме по-добри, но това беше най-тежкият ни мач", каза Томов. Емил Костадинов: Резултатът е реален По друго мнение изрази изпълнителният директор на ЦСКА Емил Костадинов. "Не се получи много стойностен мач, равният резултат е реален. Имаше напрежение в момчетата, но такива мачове неизменно са съпроводени с подобен натиск. Не смятам, че загубихме две точки. По-скоро спечелихме 1. Този равен резултат ни гарантира титлата почти на 100 процента За отбора е важно, че не се поддадохме на емоции и завършихме мача на високи обороти", каза Костадинов. Старши треньорът на „Литекс“ Миодраг Йешич не пропусна да благодари на „червените“ фенове за показаното отношение към него. „Искам да благодаря на публиката на ЦСКА за начина, по който ме посрещна. Публиката на ЦСКА е най-великата в Европа! Колкото до самия мач, той бе твърд, напрегнат, с тактически надлъгвания. През второто полувреме задържахме повече топката, мислех да пусна в игра и втори нападател, но след червения картон вече трябваше с човек по-малко да се стремим да запазим резултата. Все пак играехме срещу лидера в българското първенство, който води с десет точки пред всички конкуренти", каза Йешич. Запитан кой е виновен за загубата на шампионската титла от ЦСКА през 2006 година, когато „армейците“ под ръководството на Миодраг Йешич започнаха пролетния дял на първенството със 7 точки аванс пред „Левски“, Йешич отговори: "И врабчетата на клоните край стадиона знаят кой е. Аз не съм полицай. А вие хванете врабчетата и ги питайте..."