Брайънт наниза 52 точки за победа на „Лейкърс“

Звездата на „Лос Анджелис Лейкърс“ Кобе Брайънт с невероятна игра изведе тима си с до победа над „Далас Маверикс“ със 108:104 след продължение в най-интересната среща от поредния кръг в НБА.
Звездата на „Лос Анджелис Лейкърс“ Кобе Брайънт с невероятна игра изведе тима си с до победа над „Далас Маверикс“ със 108:104 след продължение в най-интересната среща от поредния кръг в НБА. За 22-ри път в кариерата си гардът вкара над 50 точки - рекордните си за сезона 52 точки, като 30 от тях той наниза в четвъртата част и допълнителното време. Освен това Брайънт записа още 11 борби и 4 асистенции. Добре за „езерняците“ се представи и испанският център Пол Гасол, който завърши със 17 точки, 14 борби и 5 асистенции. Дирк Новицки отново бе лидер за „маврите“, като вкара 30 точки и хвана 13 борби. Джейсън Кид добави 15 точки и 11 асистенции за гостите, но изпусна от наказателната линия 10 секунди преди края на последната четвърт. „Хюстън Рокетс“ срази „Денвър Нъгетс“ със 103:89 точки и изравни клубния си рекорд от 15 поредни победи, което е и най-дългата успешна серия на отбор от НБА през този сезон. Трейси Макгрейди се отличи с 22 точки, а Шейн Батиър добави 20. Лидерът на "златните буци" Алън Айверсън имаше сериозен проблем със стрелбата си и реализира само 7 от общо 22 изстрела. Айверсън завърши със 17 точки при отбелязани 38 само два дни по-рано. Най-резултатен за гостите бе Кармело Антъни със скромните 19 точки. Лидерът в НБА „Бостън Селтикс“ регистрира пета поредна победа, надделявайки над „Атланта Хоукс“ с 98:88 точки. Пол Пиърс вкара 30 точки, а Кевин Гарнет допринесе за успеха с 20 точки и 16 борби за успеха на „келтите“.