„Ливърпул“ бе четвърти за няколко часа

„Ливърпул“ очаквано спечели с 3:1 като гост срещу „Болтън“ в мач от 28-ия кръг на Премиършип. "Червените" се изкачиха на четвъртото място във Висшата лига с актив от 50 точки, но задържаха позицията си само няколко часа.
„Ливърпул“ очаквано спечели с 3:1 като гост срещу „Болтън“ в мач от 28-ия кръг на Премиършип. "Червените" се изкачиха на четвъртото място във Висшата лига с актив от 50 точки, но задържаха позицията си само няколко часа. Още в 10-ата минута Стивън Джерард отправи неточен удар към вратата на „Болтън“, но стражът на домакините Юси Яскелайнен си отбеляза нелеп автогол. До края на полувремето Райън Бабел пропусна от чиста позиция да направи преднината на гостите по-категорична. Все пак холандският национал се разписа в 60-ата минута с премерен удар от лявата страна на наказателното поле. В 75-ата минута Фабио Аурелио направи преднината на „Ливърпул“ 3:0 след удар от далечна дистанция. Това е първо попадение на Аурелио с екипа на „Ливърпул“ след трансфера му от „Валенсия“. Почетният гол за „Болтън“ бе дело на резервата Тамир Коен 4 минути по-късно. Израелецът прати топката в мрежата зад Пепе Рейна след центриране от корнер и премерен удар с глава. Това е седма победа за „Ливърпул“ далеч от дома в първенството. „Болтън“ пък е на 17-о място с 25 точки. Отборът на „Евертън“ се наложи над „Портсмут“ с 3:1 в последния мач от кръга и отново се върна на четвъртото място с аванс от 3 точки пред съгражданите си от „Ливърпул“. Нигериецът Якубу Айегбени се отличи с два гола за „карамелите“. Айегбени откри резултата още в 50-ата секунда. Ласана Диара фаулира Якубу веднага след началния удар от центъра. Джоузеф Йобо изсипа топката и нигерийският нападател от няколко метра с глава наказа вратаря Дейвид Джеймс и бившия си клуб. Джърмейн Дефоу се разписа след подаване отдясно на Глен Джонсън. Тим Кехил вдигна публиката на крака в 73-тата минута с удар с глава след центриране на Стивън Пиенар за 2:1. Осем минути по-късно Джонсън асистира за втория гол на Айегбени, който оформи крайното 3:1.