Двойно повече мачове от Шампионската лига по телевизията

Привържениците на футбола вече ще могат да гледат двойно повече срещи от Шампионската лига пряко по телевизията. Това стана след като УЕФА реши мачовете след груповата фаза да се играят в период от четири седмици, а не какво досега - в две, за да може да се предадат на живо повече двубои.
Привържениците на футбола вече ще могат да гледат двойно повече срещи от Шампионската лига пряко по телевизията. Това стана, след като УЕФА реши мачовете след груповата фаза да се играят в период от четири седмици, а не както досега - в две, за да може да се предадат на живо повече двубои. Финалът в турнира вече ще се играе в събота, реши Изпълнителният комитет на УЕФА на свое заседание вчера. Промяната започва от следващия сезон - 2009/2010, като ще важи в следващия тригодишен цикъл на турнира до 2012 година. Началният час на мачовете от надпреварата обаче остава същият - 21,45 ч българско време. Друго нововъведение ще бъде, че директно в групите на Шампионската лига вече ще се класират 22 отбора вместо досегашните 16. Самата система на провеждане на турнира няма да бъде сменена. Ще има 8 групи с 32 отбора, които ще играят на разменено домакинство всеки срещу всеки. Първите два тима в крайното класиране ще продължат напред, където ще играят на принципа на елиминациите. За купата на УЕФА ще играят 48 отбора, разделени в 12 групи по 4 отбора. Първите два тима отново ще продължат напред по системата на пряка елиминация. На 1/16-финалите ще се включат и осемте отбора, заели трето място в групите на Шампионската лига. Срещите за УЕФА ще се играят в четвъртък вечер, като има два одобрени начални часа - 20,05 ч (българско време) и 21,05 ч. Финалът ще се играе както и досега - в сряда от 21,45 часа.