Крал Леброн вкара десетхилядната си точка

Лидерът до момента в редовния сезон на НБА „Бостън Селтикс“ спечели трета поредна победа след 92:87 над „Кливланд“. Рей Алън бе най-резултатен за победителите с 22 точки, а Кевин Карнет добави 18 точки и 11 борби за „келтите“.
Лидерът до момента в редовния сезон на НБА „Бостън Селтикс“ спечели трета поредна победа след 92:87 над „Кливланд“. Рей Алън бе най-резултатен за победителите с 22 точки, а Кевин Карнет добави 18 точки и 11 борби за „келтите“. Загубата на „кавалерите“ обаче не можа да помрачи постижението на звездата на „Кливланд“ Леброн Джеймс, който стана най-младият играч в историята на асоциацията, достигнал границата от 10 000 реализирани точки. Джеймс игра с контузия в глезена, която го принуди да напусне игрището 4:24 минути преди края на първото полувреме. Прегледът на рентген не установи сериозна травма и през втората част той се завърна в игра, като вкара 26 точки, които му помогнаха да запише забележителното постижение. Джеймс достигна 10-те хиляди точки в 368 изиграни мача на възраст 23 години и 59 дни. До този момент този рекорд принадлежеше на Кобе Брайънт от „Лос Анджелис Лейкърс“, който вкара 10 000 точки на 24 години и 193 дни през 2003 година. В друго дерби от деня „Юта Джаз“ навакса 15 точки пасив и успя да измъкне победата срещу „Детройт“ със 103:95. Турският център Мехмет Окур вкара 24 точки, 11 от които в последната четвърт за успеха на „джазмените“, който бе шести пореден над „буталата“. Алън Айверсън вкара 31 точки за разгромната победа на „Денвър“ над „Сиатъл“ със 138:96 като гост. „Финикс Сънс“ продължава с неудачните си изяви след привличането на ветерана Шакил О'Нийл и записа трета загуба в последните пет мача. "Слънцата" този път загубиха със 103:120 от „Ню Орлиънс“, а Шак завърши с 15 точки и 7 борби. Крис Пол бе най-полезен за „Ню Орлиънс“ с 25 точки, 15 асистенции и 3 откраднати топки.