„Валенсия“ изпусна „Барса“ на „Ноу Камп“

„Барселона“ и „Валенсия“ завършиха 1:1 в първа полуфинална среща от турнира за Купата на краля в Испания. Каталунците се спасиха от загуба на своя „Ноу Камп“ с гол на Шави в четвъртата минута на даденото от съдията продължение.
„Барселона“ и „Валенсия“ завършиха 1:1 в първа полуфинална среща от турнира за Купата на краля в Испания. Каталунците се спасиха от загуба на своя „Ноу Камп“ с гол на Шави в четвъртата минута на даденото от съдията продължение. Двубоят бе по-особен за старши треньора на „Валенсия“ Роналд Куман, който бе част от „Дрийм тийма“ на Йохан Кройф и помогна на „Барселона“ да спечеля първата си Купа на европейските клубни шампиони през 1992 година. „Прилепите“ поведоха в 70-ата минута с попадение на голмайстора си Давид Виля, засякъл центриране на резервата Хавиер Арисменди. В последните секунди на срещата натискът на „Барса“ все пак даде резултат и Шави реализира с добавка, след като преди това Самуел Ето'о стреля към вратата. Отлични намеси на вратата на „Валенсия“ имаше Тимо Хилдебранд, който спаси удари на Лионел Меси, Яя Туре и Андрес Иниеста, преди да капитулира след шута на Шави. „Барселона“ няма загуба вече в 15 поредни мача във всички състезания, но равенството дава отлични шансове на „Валенсия“ за реванша на Местая на 20 март.