Спорна дузпа реши мюнхенското дерби

В драматичен двубой, декориран с три червени картона и спорна дузпа, реализирана от Рибери, „Байерн“ победи с 1:0 градския си съперник „Мюнхен 1860“ и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Германия.
В драматичен двубой, декориран с три червени картона и спорна дузпа, реализирана от Рибери, „Байерн“ победи с 1:0 градския си съперник „Мюнхен 1860“ и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Германия. Дербито беше изключително напрегнато, а лидерът в Бундеслигата имаше шанс да открие, но Тони Кроос стреля над гредата от чиста позиция малко преди почивката. След паузата Хицфелд пусна в игра Рибери и това веднага даде своето отражение. Ван Бомел пропусна отличен шанс в 58-ата минута, след като на два пъти шутира в тялото на резервата Филип Чаунер, а „Мюнхен 1860“ разчиташе на контраатаки, при една от които 18-годишният Ларс Бендер се озова в стрелкова позиция, но от десетина метра не успя да преодолее Оливер Кан.Лука Тони получи втори жълт картон в 84-ата минута, след като извърши грубо нарушение срещу Маркус Торанд, но втородивизионният тим не успя да се възползва от численото си предимство, а в 111-ата минута Бенямин Шварц също получи червен картон и двата отбора останаха с по 10 души на терена. „Байерн“ получи спорна дузпа в последните секунди на продължението след нарушение на Чунли Пагенбург срещу Мирослав Клозе, което беше извън наказателното поле, която Рибери реализира за крайното 1:0. В другия двубой от сряда „Волфсбург“ надделя над „Хамбургер“ с 2:1 също след продължения, като точни за домакините бяха Графите (17-дузпа) и Марселиньо (109), а за гостите отбеляза Ван дер Ваарт (70).