Съдията и Санети спасиха „Интер“ срещу „Рома“

С прекрасен гол на капитана си Хавиер Санети в 88-ата минута „Интер“ измъкна равенството 1:1 срещу „Рома“ в дербито на 25-ия кръг на Серия „А“ и запази преднината си на върха от 9 точки. “Нерадзурите” бяха надиграни от гостите, които поведоха с гол на Франческо Тоти в 38-ата минута, но въпреки това запазиха преднината си пред тях в класирането.
„Класа“ С прекрасен гол на капитана си Хавиер Санети в 88-ата минута „Интер“ измъкна равенството 1:1 срещу „Рома“ в дербито на 25-ия кръг на Серия „А“ и запази преднината си на върха от 9 точки. “Нерадзурите” бяха надиграни от гостите, които поведоха с гол на Франческо Тоти в 38-ата минута, но въпреки това запазиха преднината си пред тях в класирането. В 19-ата минута бе първото голово положение за домакините - Виейра намери Креспо, който със странична ножица уцели гредата на Дони, топката се търколи пред голлинията и излезе в аут. Двадесет минути Макс Тонето проби отляво за „Рома“ и центрира около точката на дузпата, а там Франческо Тоти с удар от въздуха с левия крак в долния десен ъгъл на вратаря Цезар откри резултата за „вълците“. Това бе гол № 201 на капитана за „Рома“ и четвъртото му попадение срещу „Интер“ на „Меаца“. На почивката наставникът на домакините Роберто Манчини замени Деян Станкович с Давид Суасо, за да усили атаката на тима. В 58-ата минута “нерадзурите” заиграха с трима чисти нападатели, след като младата надежда Мариo Балотели замени Фиго. В 63-ата минута левият бранител Максуел се контузи и остави „Интер“ с 10 души, след като и трите смени вече бяха извършени. Гостите се опитаха да вкарат втори гол и да решат двубоя, но Акуилани пропусна сам срещу Цезар, а удари на Де Роси и Тадей минаха встрани от вратата на „Интер“. В 84-ата минута съдията Росети само в рамките на минута показа два пресилени жълти картона на Мексес и изравни статуквото на терена. Тогава дойде часът на Хавиер Санети, който през куп от защитници от 25 метра отправи неспасяем параболичен удар в долния десен удар на Дони и оформи равенството, посвещавайки гола на бременната си съпруга. Така тимът на „Интер“ остана непобеден в шампионата и запази преднината си от 9 точки пред „Рома“, като докосна титлата. Другият милански гранд „Милан“ завърши 1:1 като гост на „Катания“. Въпреки липсата на множество титуляри гостите откриха чрез младата надежда Алешандре Пато в 55-ата минута, който вкара красиво попадение от над 25 метра. В 63-ата минута обаче голмайсторът на домакините Спинези изравни с глава зa крайното 1:1. „Фиорентина“ победи „Ливорно“ с минималното 1:0 в тосканското дерби и се завърна на 4-ото място в класирането. Тимът на Чезаре Прандели имаше тотално игрово превъзходство през целия мач и само липсата на шанс попречи на Пацини, Освалдо и Кузманович да се разпишат. Победното попадение стана дело на пристигналия от „Дженоа“ Папа Вайго, появил се в игра на мястото на контузения Семиоли. Сенегалското крило вкара попадението си в 58-ата минута.