„Интер“ продължава без загуба след 1:1 със „Сампдория“

Шампионът на Италия по футбол „Интер“ завърши наравно 1:1 като гост на „Сампдория“ в мач от 24-ия кръг на Калчото и продължава без загуба този сезон, а „Рома“ победи „Фиорентина“ с 1:0. Така „вълците“ намалиха на 9 точки преднината на „нерадзурите“ на върха в класирането. Шампионите имат 60 точки, а римляните 51 т.
Георги Иванов Шампионът на Италия по футбол „Интер“ завърши наравно 1:1 като гост на „Сампдория“ в мач от 24-ия кръг на Калчото и продължава без загуба този сезон, а „Рома“ победи „Фиорентина“ с 1:0. Така „вълците“ намалиха на 9 точки преднината на „нерадзурите“ на върха в класирането. Шампионите имат 60 точки, а римляните 51 т. Ернан Креспо се разписа с глава за Интер в 76-ата минута след асистенция на Деян Станкович и предотврати първата загуба на своя тим за сезона. Това бе трети гол за аржентинеца този сезон и 135-и в кариерата му в Серия „А“. Антонио Касано бе точен за домакините в 65-ата минута. За гостите Златан Ибрахимович и Хулио Рикардо Крус бяха извън състава. „Интер“ бе близо до втора загуба, след като във вторник отстъпи с 0:2 пред „Ливърпул“ в първи осминафинал от Шампионската лига. „Рома“ победи четвъртия „Фиорентина“ благодарение на спорен гол на бразилеца Сисиньо в 54-ата минута, който получи червен картон в последните секунди на мача. Това бе негов първи гол в Италия след трансфера му от „Реал“ (Мадрид) преди началото на сезона. Нападателят на „виолетовите“ Адриан Муту ще отсъства 4 седмици от терените, стана ясно вчера. Румънският национал бе контузен, макар и без умисъл, от вратаря Дони по време на дербито. Изследванията потвърдиха разтегнати връзки на лявото коляно, което го вади от игра за месец. Това е сериозен удар върху амбициите на флорентинци, които вече са застигнати от „Милан“ в борбата за четвъртото място в италианския елит. Лидерът на „виолетовите" ще пропусне със сигурност решаващите срещи за тима си срещу „Евертън“ в 1/8-финал за Купата на УЕФА и гостуването на „Ювентус“ в първенството. Третият „Ювентус“ загуби с 1:2 от предпоследния „Реджина“ в събота. „Дженоа“ се наложи над „Удинезе“ с 5:3 в най-резултатния мач от кръга, като с хеттрик се отличи Марко Бориело. „Аталанта“ и „Сиена“ завършиха 2:2, „Наполи“ постигна успех с 2:1 като гост на „Ливорно“, а „Емполи“ се наложи с 2:0 над „Катания“. Последният „Каляри“ спечели с 10 души с 1:0 срещу „Лацио“. Нападателят Давид Тразеге няма да играе за „бианконерите“ в градското дерби с „Торино“, съобщиха от щаба на „Юве“. Френският национал пропусна и скандалната среща с „Реджина“, загубена с 1:2, в събота. Добрата новина за треньора на "Старата госпожа" Клаудио Раниери обаче е завръщането на Винченцо Якуинта, Джанлуиджи Буфон и Йонатан Зебина, които се възстановиха от контузии. Триото също пропусна гостуването в Реджо ди Калабрия през уикенда. Друг липсващ в състава на символичните домакини ще бъде и Кристиано Дзанети, който е наказан. Треньорът на "биковете" Валтер Новелино пък най-вероятно няма да може да използва петима от играчите в отбора - Матео Рубин, Паоло Делафиоре, Масаши Огуро, Саша Бйеланович и Алберто Фонтана. Под въпрос е участието и на Никола Лазетич и Давиде Ботоне в двубоя на "Стадио Олимпико" в Торино.