Първи трофей на Димитър Бербатов с „Тотнъм“

Българският национал Димитър Бербатов спечели първо отличие с екипа на „Тотнъм“. „Шпорите“ победиха съгражданите си от „Челси“ с 2:1 във финала за Купата на Лигата на Англия.
Данаил Кисов Българският национал Димитър Бербатов спечели първо отличие с екипа на „Тотнъм“. „Шпорите“ победиха съгражданите си от „Челси“ с 2:1 във финала за Купата на Лигата на Англия. Победното попадение за „шпорите“ отбеляза Джонатан Уудгейт в 93-тата минута след груба грешка на вратаря Петър Чех. Срещата завърши 1:1 в редовното време и двата отбора трябваше да определят носителя на трофей след продължения. В 39-ата минута Дидие Дрогба откри резултата от пряк свободен удар. Отборът на Хуанде Рамос бе по-активният през първото полувреме, но пропусна възможностите си и бе наказан. Димитър Бербатов отбеляза гол от дузпа на митичния „Уембли“ в 70-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Уейн Бридж в наказателното поле. Капитанът на националния отбор демонстрира страхотно самообладание, като изчака Петър Чех да се хвърли и с много лек удар прати топката в другия ъгъл. Малко след попадението Дрогба пропусна добра възможност да изведе „сините“ отново напред. В 82-рата минута Роби Кийн с фантастичен пас изведе Дидие Зокора сам срещу Чех. Халфът направи уникален пропуск, като първо уцели вратаря на „Челси“ в главата, а при втория си опит не намери опразнената врата. Бербатов също имаше възможност да донесе победата на „Тотнъм“. В 84-тата минута той получи подаване в наказателното поле, завъртя се страхотно и отправи удар, но право в ръцете на Чех. След победното попадение на Джонатан Уудгейт в 93-тата минута на първото продължение инициативата беше взета от футболистите на „Челси“, но с пропуски се отчетоха Джо Коул и Соломон Колу. А и фантастични прояви имаше вратарят на „Тотнъм“ Пол Робинсън. Междувременно в среща от 27-ия кръг на английската Висша лига „Манчестър Юнайтед“ размаза с 5:1 „Нюкасъл“ като гост. Кристиано Роналдо беше най-добрият на терена и участва непосредствено в три от попаденията за тима си, като подаде на Рууни за първото и сам вкара втория и третия гол. Поражението пък остави „Нюкасъл“ в близост до опасната зона, а под ръководството на новия мениджър Кевин Кийгън тимът все още няма победа. След този мач „червените дяволи“ съкратиха аванса на „Арсенал“ на върха само на 3 точки. Това стана възможно след равенството на „Арсенал“ 2:2 с „Бирмингам“. Двубоят започна ужасно за отбора на „Арсенал“, който трябваше да загуби хърватския си нападател Едуардо да Силва. Матю Тейлър от „Бирмингам“ влезе остро в краката на етническия бразилец още във 2-рата минута и беше изгонен заради бруталния си фаул. Цели 8 минути лекарите оказваха първа помощ на Да Силва, след което беше откаран в болница. „Ливърпул“ надделя с 3:2 над „Мидълсбро“ след хеттрик на Фернандо Торес.