„Лейкърс“ обърна „Клипърс“ в дербито

Баскетболистите на „Лос Андежлис Лейкърс“ спечелиха дербито на Града на ангелите срещу „Клипърс“ с убедителното 113:95, което бе и седма поредна победа за „езерняците“ в първенството на Националната баскетболна асоциация.
Баскетболистите на „Лос Анджелис Лейкърс“ спечелиха дербито на Града на ангелите срещу „Клипърс“ с убедителното 113:95, което бе и седма поредна победа за „езерняците“ в първенството на Националната баскетболна асоциация. Пол Гасол отбеляза 23 точки, овладя 5 борби, направи 6 асистенции и блокира 3 стрелби за победата на символичните гости, които записаха най-дългата си серия от победи (седем) от сезон 2003-2004, когато спечелиха 11 поредни срещи и достигнаха до финалите на НБА. Петима баскетболисти на „езерняците“ завършиха с двуцифрен актив, а с победата си „Лейкърс“ се изравниха с „Финикс“ на върха в Западната конференция с по 38 победи и 17 загуби. Майкъл Ред наниза рекордните си за сезона 42 точки за победата на „Милуоки Бъкс“ над „Денвър Нъгетс“ със 115:109, след като „Бъкс“ изоставаха с 23 точки след края на втората четвъртина. Решаващи се оказаха 13-те точки от 14 свободни изстрела в последната четвърт за домакините, които бяха съкратили преднината на гостите до 7 точки. В същото време Ричард Джеферсън отбеляза 36 точки за втори път през този сезон, донасяйки победата на „Ню Джърси Нетс“ над „Индиана Пейсърс“ със 102:91. Винс Картър добави 24 точки за „мрежите“, които имат 2 победи и 1 загуба, след като се разделиха с другата си звезда Джейсън Кид, преминал в отбора на „Далас“. В същото време Ману Джинобили доказа, че се намира в невероятна форма и отбеляза 30 точки за успеха на „Сан Антонио Спърс“ с 98:89 над „Ню Орлиънс“. Джинобили подаде и 12 асистенции за петата поредна победа на „шпорите“. С 24 точки на Андре Игуадала „Филаделфия“ се наложи с продължение над „Маями“ със 101:96, като това бе 11-ата поредна загуба на „горещите“.