„Севиля“ отнесе „Сарагоса“

С два гола на бразилския нападател Луис Фабиано и с помощта на два автогола, „Севиля“ нанесе стряскаща победа с 5:0 над отбора на „Сарагоса“ в среща от 25-я кръг на испанското футболно първенство.
С два гола на бразилския нападател Луис Фабиано и с помощта на два автогола „Севиля“ нанесе стряскаща победа с 5:0 над отбора на „Сарагоса“ в среща от 25-ия кръг на испанското футболно първенство. С тази победа домакините се изкачиха на пето място във временното класиране на Примера дивисион и продължиха борбата си за място в квалификационните кръгове на Шампионската лига. Луис Фабиано, който води в листата на голмайсторите в Примера дивисион с 19 гола, вкара първите два гола за севилци в 20-ата и 25-ата минута след асистенции на сънародника си Даниел Алвеш. Гостите от Сарагоса натиснаха домакините, но след две контраатаки в 44-ата и 51-вата минута Роберто Аяла и Карлос Диого си отбелязаха автоголове и доведоха резултата до 4:0. В 67-ата минута Сейду Кейта оформи крайното 5:0 с глава след подаване на най-добрия на терена Даниел Алвеш. По-рано вечерта „Валенсия“ не успя да победи „Рекреативо“ на „Местая“ и двата отбора си поделиха точките след равенство 1:1. Аржентинският полузащитник на домакините Евер Банега изведе с красиво подаване съотборника си Хуан Мата, който откри резултата в 39-ата минута на срещата. Минути след началото на второто полувреме „Рекреативо“ върна гола чрез Карлос Мартинс, който се разписа с удар извън наказателното поле на домакините. „Прилепите“, които играят с „Барселона“ за Купата на краля следващата седмица, пропуснаха доста шансове пред вратата на „Рекреативо“, а публиката за пореден път освирка холандския треньор Роналд Куман.