„Ювентус“ губи с гол от скандална дузпа

С гол от дузпа в добавеното време на срещата „Реджина“ успя да се наложи с 2:1 в домакинството си на третия в класирането „Ювентус“ в среща от 24-я кръг на италианското първенство по футбол.
С гол от дузпа в добавеното време на срещата „Реджина“ успя да се наложи с 2:1 в домакинството си на третия в класирането „Ювентус“ в среща от 24-ия кръг на италианското първенство по футбол. Никола Аморузо се опита да направи задна ножица в наказателното поле на „Ювентус“, но бе подпрян от новото попълнение на торинци Мохамед Сисоко. Впоследствие нападателят реализира дузпата и донесе трите точки за „Реджина“, а Кристиано Дзанети получи червен картон за протестите си към съдията след края на мача. Преди това Франко Бриенса изведе борещия се да не изпадне тим напред в резултата в 32-рата минута на срещата, но легендата на „Старата госпожа“ Алесандро дел Пиеро изравни в 71-вата минута. В зрелищно равенство с осем гола „Парма“ се измъкна от зоната на изпадащите, но пропусна да победи домакина си „Торино“. Домакините откриха резултата чрез Роберто Стелоне в 11-ата минута, но голове на Андреа Гасбарони на два пъти, Стефано Мороне и Игор Будан до почивката донесоха преднина от три гола за „дуковете“. Чезаре Натали в края на първото полувреме и отново Роберто Стелоне в 65-ата минута намалиха резултата до 3:4, а нападателят Давид ди Микеле донесе точката за домакините осем минути преди края на мача.