Юношите и „Нафтекс“ направиха 1:1

Юношеският национален тим на България до 19 години завърши 1:1 с тима на „Нафтекс“ в мач от трета група от финалната фаза на турнира „Албена Каварна Къп“.
Юношеският национален тим на България до 19 години завърши 1:1 с тима на „Нафтекс“ в мач от трета група от финалната фаза на турнира „Албена Каварна къп“. Резултата откриха бургазлии чрез Антон Огнянов в 12-ата минута, а младите „лъвчета" стигнаха до равенството 8 минути преди края с автогол на Калоян Ангелов. Още в 1-вата минута след пас на Радослав Василев Мишо Александров изпусна от чиста позиция. Бургазлии отговориха на удара три минути по-късно, когато Румен Иванов бе изпуснат от младите бранители, но Караджов спаси. В 9-ата отново Иванов пропиля голова възможност, а в 12-ата грешка на централния защитник Росен Колев позволи на Антон Огнянов да напредне и отблизо да вкара за „Нафтекс“ - 1:0. Юношеските национали се опитаха да върнат попадението, но Стефан Велев пропусна след отличен пас на Бранимир Костадинов. В 29-ата минута Любо Божинов от „Нафтекс“ изпълни перфектен пряк свободен удар, но отново Караджов с блестяща намеса запази резултата непроменен. През второто полувреме играта не бе чак толкова привлекателна и освен няколко епизодични атаки на „Нафтекс“ и удар на Ради Василев не се запомни с нищо друго. Все пак в 82-рата минута след изпълнение на корнер и удар с глава на Карачоров защитата на бургазлии бе доста несинхронизирана и в желанието си да изчисти топката Георги Алексиев си вкара автогол за 1:1.