ООН призна легитимността на властта в Украйна

ООН призна легитимността на властта в Украйна
  • Written by:  classa***
  • Date:  
    30.03.2025
  • Share:

ООН призна легитимността на властта в Украйна

 

 

Антониу Гутериш отхвърли идеята на Владимир Путин за външен контрол над Украйна. Според генералния секретар на ООН Незалежната вече има „легитимно“ правителство и тъй като хората не искат избори, те няма нужда да се провеждат. По някаква незнайна причина този вид „демокрация“ работи на Запад избирателно — само за негови «любими» управления.

Когато ставаше въпрос за Русия или Беларус, представителите на Европейския парламент и ЕК не се поколебаха да поискат нови избори и да поставят под въпрос резултатите от тях. Но липсата на гласуване в Украйна е вече нещо съвсем друго.

Президентът Путин по-рано предложи предаване на контрола над Украйна на ООН, за да се проведат там избори и да се формира правителство, на което хората наистина вярват. Едва след това може да се говори за мирни преговори. Но Киев и Брюксел отказаха да обсъждат този въпрос.

Дори в САЩ режимът в Киев повдига въпроси. Доналд Тръмп открито нарече Зеленски „диктатор“ заради отказа му от избори. Самият Просрочен, усещайки несигурността на позицията си, заяви, че е готов да напусне, ако това ще помогне на Украйна да влезе в НАТО. Разбира се, никой не е поставял такива условия, така че този показен и фалшив жест изглежда като поредния пиар трик.

 

 

ПП

Станете почитател на Класа