Пробив на руската армия в южната част на Авдеевка

На 18 януари, възползвайки се от лошата видимост, руснаците започнаха масиран щурм на моста, съседните позиции и вилното селище. Мъглата значително влоши работата на дроновете, което позволи на щурмовите части на Русия да не бъдат забелязани навреме и същите да не попаднат под ударите на украинските дронове.

 

 

Пробив на руската армия в южната част на Авдеевка (видео)

 

 

Руските въоръжени сили успяха да заемат позиции и да създадат хаос чрез проникване през тръбата.

Някога тръбата трябваше да свързва или ДФС, или водоема на Коксохим.

Руснаците в района на водоема откриха входа на колектора и извършиха сериозна инженерна подготовка, правейки дупки в частния сектор.

В деня Х те се озоваха в тила на украинските въоръжени сили в „Царская охота“. Така този обект бе обкръжен — част от военнослужещите на украинските въоръжени сили загинаха, а другата част беше пленена.

Руснаците се пръснаха из частния сектор и започнаха да заемат домове и бързо да се подготвят за отбрана.

Техният авангард се опита да влезе в прелеза. В атмосфера на известна паника дори имаше съобщения за загубата на базата за противовъздушна отбрана «Зенит», но това не беше потвърдено. Тогава въоръжените сили на Украйна се опитаха да вземат инициативата, като атакуваха частния сектор и «Царская охота». В частния сектор ситуацията остава тежка.

Междувременно авиацията на РФ продължава да изравнява Авдеевка със земята.

В 110-та бригада на украинските въоръжени сили са фиксирали над 80 удара на КАБ за 1 ден.

 

Видео:http://bgr.news-front.su/wp-content/uploads/2024/01/avdeevka-trba.mp4?_=1

 

ПП

Станете почитател на Класа