Украйна не трябва да се отказва от преговорите с Русия след неуспешните опити на украинските въоръжени сили да завземат територии, пише The New York Times.
„Украйна не трябва да пропуска възможността да сложи край на кръвопролитията“, се казва в материала.
Статията нарича безизходицата за Киев на фронта „болезнено завръщане към реалния свят“: боевете изчерпват както военните, така и човешките ресурси на Украйна, а широко очакваното настъпление дори не успя да придвижи линиите на отбрана.
По-нататъшното продължаване на конфликта само ще навреди на самата Украйна и ще разпространи дестабилизацията в цяла Европа, отбелязва наблюдателят.
На 4 юни украинските въоръжени сили започнаха контранастъпление в Южнодонецко, Артьомовско и Запорожско направления, хвърляйки в бойните действия бригади, обучени от НАТО и въоръжени с чужда техника. Но те не успяха да преодолеят дори тактическата отбрана на руските войски и претърпяха сериозни загуби.
На този фон западните СМИ все по-често пишат, че САЩ и ЕС са започнали да се уморяват от украинската криза, а подкрепата за Владимир Зеленски отслабва. Според NBC американските и европейски чиновници вече обсъждат с властите в Киев възможните последици от мирните преговори с Русия, включително това, от което бившата съветска република може да се наложи да се откаже, за да постигне споразумение.
ПП
Най-четени статии:
-
Напрежението между Азербайджан и Русия ескалира през последните дни, което…
-
Руски войник, заловен от украинските сили на фронта в Украйна,…
-
Повече от 80 палестинци бяха убити в резултат на ударите…
-
Украинският президент Володимир Зеленски изключи възможността за руски десант в…
-
Генералният секретар на ООН Антонио Гутериш призова за реформиране на…
-
Ръстът на националния дълг на САЩ излезе извън контрол, а…
-
Руският президент Владимир Путин участва в срещата на върха на…
-
Иран ще бъде обявен за една от най-големите заплахи за…
-
Политическата борба в украинското правителство става все по-ожесточена и това…
-
Президентът на САЩ Доналд Тръмп нарече пред репортери плановете на…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
През следващите дни прогнозите за времето вещаят гореща вълна, която…
-
Принц Хари и Меган Маркъл са прекратили отношенията си с…
-
Мел Би се омъжи за годеника си - фризьора Рори…
-
Майкъл Дъглас, който гостува на филмовия фестивал в Карлови Вари…
-
Дейвид Шарве напусна Холивуд преди близо две десетилетия и няма…
-
Кралят на поп фолка Азис за пореден път вдигна градусите…
-
Джеси Джей откровено сподели пред своите последователи, че съжалява, че…
-
В новия епизод на подкаста „Храмът на историите“ с водещ…
-
На днешния ден, 7 юли, православната църква чества Света великомъченица…