Ким Чен-ун с послание до Башар Асад

Ким Чен-ун, лидер на Северна Корея изпрати послание до сирийския президент Башар ал Асад, осъждащо нападението на САЩ на авиобаза Шайрат и изрази своята "твърда подкрепа и солидарност" с правителството и сирийския народ, съобщава информационна агенция Йонхап.

Лидерът на Северна Корея е описал атаката като "безразсъден акт на инвазия" в Сирия и се възползва от възможността да поздрави страната за 71-вата годишнина от независимостта й от Франция, която спечели на 24 октомври 1945 г., а на 17 април 1946 г. френските войски окончателно се завърнаха в родината си.

Миналата седмица Башар Асад поздрави Ким Чен-ун за 105 години от рождението на дядо му Ким Ир Сен, "вечен президент" и основател на Северна Корея. В допълнение, сирийският президент изпрати второ съобщение, за да поздрави севернокорейския лидер за петте години на този пост.

Двамата лидери са засилили връзките и изразиха своята солидарност срещу това, което считат за външна заплаха за техните суверенитети и държави.

Станете почитател на Класа