Джулиани: Тръмп ще обедини САЩ

Решението на Доналд Тръмп да не настоява за подновяване на разследването срещу опонентката му в президентската надпревара Хилари Клинтън цели да обедини страната. Това заяви пред журналисти в „Тръмп тауър" бившият нюйоркски кмет и приближен до новия президент Рудолф Джулиани. Неговото име е и едно от спряганите за поста на държавен секретар в новата американска администрация.
„Това не беше лесно решение за избрания президент. Но избирателите, които по време на изборите подкрепяха не него, а Хилари Клинтън, трябва да обърнат внимание на това", допълни той.
Решението на Тръмп да не настоява за продължаване на разследването срещу Клинтън във връзка с употребата ѝ на частен сървър за държавна кореспонденция и финансирането на семейната фондация „Клинтън" беше обявено от друг негов приближен – сътрудничката му Келиън Конуей.
В телевизионно интервю тя заяви, че „когато избран президент... ви каже още преди да положи клетва, че не иска да следва тези обвинения, то това изпраща много силно послание" към останалите републиканци.
По-рано в интервю Тръмп заяви, че ще си помисли върху обещанието си, макар че ще има други приоритети като президент.
С решението си милиардерът ще наруши едно от основните си обещания по време на предизборната кампания - че ще осигури съдебно преследване за Клинтън.
Републиканецът превърна въпроса с имейлите на Клинтън и финансирането на фондацията ѝ в едно от ядрата на своята кампания, правейки популярна фразата "Lock her up!" („Заключете я").

Станете почитател на Класа