Хосни Мубарак призова народа на Египет да се сплоти около фигурата на Мохамед Мурси

Хосни Мубарак призова народа на Египет да се сплоти около фигурата на сегашния президент Мохамед Мурси и да избегне окончателното съсипване на страната, съобщава ИТАР-ТАСС.
Чрез адвоката си, Фарид ад-Даиб, Хосни Мубарак заявява:
„Аз съм крайно опечален от това, което се случва в Египет. Мохамед Мурси е избраният ръководител на държавата, нужно е в днешните условия народа да се обедини около него. Хората имат право на мирни демонстрации, но няма място за жестоки изпълнения и вълнения ”.
Подкрепата на Хосни Мубарак, който до самия край на управлението си се бореше срещу „Мюсюлмански братя” и конкретно за Мохамед Мурси, който по времето на режима на Мубарак е излежавал многократни присъди, поради принадлежността си към ислямисткото движение, предизвиква силен отклик и множество коментари в социалните мрежи.
















ИТАР-ТАСС

Станете почитател на Класа