Децата, родени през лятото, се справят по-трудно в училище, показва изследване сред британски деца, цитирано от Би Би Си.
Според Института за фискални изследвания резултатите в училище на седемгодишните, родени през август, е три пъти по-вероятно да бъдат „под средното“ в сравнение с тези, родени през септември. Родените през лятото е 2,5 пъти по-вероятно да се чувстват нещастни в училище на седемгодишна възраст или да станат обект на тормоз от съучениците си. Те са по-често с ниско самочувствие и е по-вероятно да чувстват, че „не контролират съдбата си“.
Тази разлика не се елиминира, когато дойде време децата да завършат средното си образование. Вероятността учениците, родени през август, да бъдат приети в някой от водещите университети, е с 20% по-ниска. Трябва обаче да се има предвид, че обикновено децата, родени през август, тръгват на училище на по-ранна възраст от тези, родени през септември, което означава, че те са обикновено с почти цяла година по-малки от съучениците си. Експертите смятат, че икономическите последици, пред които са изправени хората, родени през лятото, продължават през целия им активен живот. Изследването е насочено към намиране на начини за справяне с недостатъците на неизгодното положение, в което се намират най-младите в своя випуск.
Най-четени статии:
-
Традициите на руската международна политика са такива, че ние винаги…
-
Огромна армия се е строила пред Русия. Западът е дал…
-
The Times: ЕС де факто се оказа зависим от политическата воля…
-
Текстът по-долу е публикуван десетина дни след началото на войната в…
-
„Ростех“ достави на войските 65% от годишния план за особено…
-
Знаете ли, че, с 2-3 изключения от постоянно повтаряните примери…
-
„За да се изтрият събитията около освобождението на Молдова от…
-
Главната гаранция за сигурността на Украйна ще бъде отказът от…
-
Историкът, политолог, автор на 12 книги за историята на постсъветското…
-
Молдовските власти имат коренно различни възгледи от по-голямата част от…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април) ♈Овните…
-
Фънки мина на другия бяг. Закоравелият рокаджия се фръцна по…
-
Първата ракета на България Григор Димитров даде интервю за "Менсуиър",…
-
След като си спечели нова вълна от слава в риалити…
-
Азис разкри несподеляна досега история около дуета си с Мила…
-
Бионсе и Джей Зи, често сочени като най-богатата двойка в…
-
Мощно изригване на Слънцето, по-силно отколкото през юни, предизвика серия…
-
Често в ежедневието си чуваме уж безобидното „от теб зависи“.…
-
Рапърът Снуп Дог заяви в скорошно интервю, че вече изпитва…
-
Натали Трифонова никак не се бави и не си почива,…