„Класа“
Цялата медийна групировка „Икономедия“ на Иво Прокопиев е била продадена на бизнесмена Христо Ковачки преди два дни. Това съобщиха на „Класа“ запознати със сделката. Със сигурност Ковачки става собственик на вестниците „Капитал“, „Дневник“ и телевизия Rе:TV.
Уговорката била вестник „Дневник“ да смени собственика си след провеждането на парламентарните избори. Според запознати 40% сумата по нея е вече е изплатена, а останалата ще бъде преведена малко преди изборите.
Преди месец за миноритарен собственик и изпълнителен директор на Re:TV е бил представен Константин Тилев, общински съветник от ГЕРБ. Другите двама изпълнителни директори на медията са Асен Григоров и Лили Божилова. В края на 2007 г. тя стартира като първия проект на фондация „Граждански медии“, в чийто съвет влизат освен издателя Иво Прокопиев и политологът Иван Кръстев и финансистът Светослав Божилов.
„Няма такова нещо, това е пълна измислица“, коментира информацията за продажбата на „Икономедия“ Иво Прокопиев. Той допълни, че не знае кой разпространява подобни слухове. Прокопиев сравни достоверността им с тези, че е купил футболния отбор „Ботев“ Пловдив. Информация за това бе разпространена в края на миналата година. Той уточни още, че нищо не се случва и с Re:TV.
„Нито се продава фирмата, нито са водени разговори, нито някой е искал да я купува“, така отговори Прокопиев на въпрос дали има сделка с Христо Ковачки.
„Това е най-голямата нелепост, която съм чувал, не че всеки ден не чувам нелепици, но тази решително се нарежда в първата тройка. Не са водени разговори, никога“, заяви изпълнителният директор на „Икономедия“ Бисер Боев. Според него преди време по същия начин се говорело, че Ирена Кръстева ще купи групировката. „Мислите ли, че човек като Ковачки ще си купи „Икономедия“, допълни той. Боев също бе категоричен, че сделка няма и че не е чул за такава. Той увери, че компанията работи нормално и няма никакви проблеми.
„Тази информация ми звучи като шега, заливаха ни с нея поне три пъти“, каза главният редактор на в. „Дневник“ Велислава Попова. Според нея всеки ден някой уж непрекъснато купува, но в това нямало нищо вярно.
„Икономедия“ закъса финансово преди повече от два месеца. Тогава бяха извършени сериозни съкращения във вестниците и телевизията, а заплатите на журналистите бяха редуцирани.
Най-четени статии:
-
Полша и нейните съюзници са вдигнали в полет изтребители заради…
-
Израелският премиер Бенямин Нетаняху е можел да се съгласи на…
-
Новосформираната правителствена коалиция в Германия планира да намали плащанията за…
-
Във временно окупирания Мариупол руснаците създадоха две военни бази в завода „Азовстал“. Това…
-
Кремъл чака „важното изявление“ относно Русия, което президентът на САЩ…
-
Дори при по-бързия темп на напредване, който се наблюдава през…
-
Руската страна ефективно използва ракети с голям обсег, за да…
-
Би било погрешно да си затваряме очите за медиите, които…
-
Унгарският премиер разкритикува подхода, според който преговорите за членство се…
-
Тези мерки представляват крачка назад в сравнение с първоначалните планове…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април) ♈Денят…
-
Гинекологът Мерседес Ереро заяви, че има много видове контрацепция, но…
-
Любовта е едно от най-великите човешки преживявания – но не…
-
Перките на вятърната мелница на прочутия Мулен Руж се завъртяха…
-
Думите имат съществено значение във всяка връзка. Те могат да…
-
Рьо Тацуки е японска манга авторка, която мнозина наричат „японската…
-
Смъртоносен вирус отново започна да завладява света, предупреждава СЗО. …
-
Тежък личен момент за принцеса Кейт Мидълтън – една от…
-
Може да звучи странно, но всеки път, когато отидете в…
-
След представянето на новите сгъваеми смартфони Galaxy Z Fold 7…