За седма поредна година списание GRAZIA провежда конкурса “Жена на годината”. Целта му е да отличи дами в 12 основни категории – мода лица, мода дизайнери, сцена актриси, сцена музика, спорт, изкуство, тв шоу, тв публицистика, тв актриси, бизнес, политика и общество. Критерият е базиран на адекватността на дамите в пространството и заслугите им към обществения живот през последната година. Гласуването става чрез SMS-и, както и на сайта на списание GRAZIA, и продължава до 8 декември 2012 г. На специална церемония победителките ще бъдат отличени със златни статуетки.
Тази година четири красиви, талантливи и много успешни дами от БНТ са сред номинираните. Мария Силвестър и Мария Андонова в категория „ТВ Програми” и Надя Обретенова и Жени Марчева в категория „ТВ Публицистика”.
В „Неделя х 3” Мария Силвестър търси неконвенционалната гледна точка, впуска се в историите от живота на обикновения човек, за да разбере кое го прави необикновен. Тя среща зрителя с хората отвъд табелата „София”, с тези, които попадат встрани от информационния поток и в същото време живеят в него, но по свои правила, позволяващи им да се чувстват щастливи. Такава е и тя - неподражаема, цветна и нестандартна.
Лъчезарната дама, която всяка сутрин зарежда зрителите с положително настроение е водещата на „Денят отблизо“ Мария Андонова. Тя е от хората, които преминават през живота динамично, с чувство за хумор и много мечти. Мария влага ежедневно цялата си енергията в полезни модули и рубрики като студийното реалити „Влез във форма с нас“, „Зелената линейка”, „Училище за родители” и др.
От миналата есен в ефира на БНТ Надя Обретенова отваря забравени криминални случаи и търси възмездие за престъпления от преди десетилетия. Разследващото предаване „Студени следи”, на което чаровната журналистка е автор и водещ, си постави за цел да зададе всички неудобни въпроси по пътя към истината. Надя продължава достойно да носи отговорността към зрителите като лице на БНТ, водеща на „По света и у нас” и автор на много документални филми.
Още след като завършва журналистика, Евгения Марчева се впуска в дебрите на телевизията и шлифова таланта си в БНТ. По-късно е привлечена от магията на радиото и 9 години е външнополитически репортер в Дарик. За щастие на всички зрители от 2010-а тя отново е в ефира на националната телевизия с безкомпромисен професионализъм, интелигентни въпроси и телевизионна класа като водеща на сутрешния блок „Денят започва”.
Най-четени статии:
-
Служители от американската Администрация за общи услуги (GSA) неволно са…
-
В понеделник президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че тази…
-
„Фронтът гърми както преди“: Москва не се съгласи с идеята на Зеленски. Подготвя се мащабна офанзиваДокато на фронта цареше относителна тишина поради Великденското примирие, врагът…
-
Точно преди две години, на 21 април 2023 г., беше…
-
Москва поне два пъти е вдигала ръка над бутона за…
-
Австрия повече от всички се стреми да забави строителството на…
-
Поредната пропагандна кампания има далеч отиващи цели В…
-
Украйна трябва да проведе нова вълна от мобилизация поради недостига…
-
Страните от Европейския съюз обмислят да лишат Унгария от право…
-
Най-малко 29 души са били убити при израелски удари в…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Всеки, който се е сблъсквал с разочарования в любовта, знае…
-
Любопитен социален експеримент на учени от университета „Брунел“ в Лондон…
-
Учени за първи път заснеха на видео антарктическия гигантски калмар,…
-
Геомагнитни бури удрят земята в периода от 22 до 24…
-
В някои мюсюлмански държави религията не е просто духовен ориентир,…
-
Търсенето на извънземен живот съчетава множество научни дисциплини в стремежа…
-
Мари Константин, която разплака цяла България наскоро, обявявайки как се…
-
Благовеста Бонбонова – една от най-емблематичните участнички от първия сезон…
-
Британската порномоделка Роуз Джоунс прекара четири години в заснемане на съдържание…