Примерът на едно момиче как да успее в живота

"Ако животът ти поднесе лимон, попитай за сол и текила". Това е книгата на български. Авторката е родена през 1973 г. във Франкфурт на Майн.Детството й е белязано от трагедии: шестгодишна загубва внезапно деветмесечното си братче; на единайсет е, когато баща й се самоубива.Работи като немска телевизионна модераторка, писателка, актриса, фотомодел.Придобива известност през 1998 г. като асистентка в телевизионното състезание „Колелото на късмета”. Впоследствие става титулярна водеща на развлекателни предавания. 

Дълги години създава плажна мода, пуснала е на пазара няколко колекции на бикини. Ангажира се с редица обществени каузи, например в защита на животните.

  Със свежите си идеи Соня Краус съдейства за обновяването на частния телевизионен канал ProSieben. Популярната водеща е авторка на два бестселъра – „Строителна площадка Мъж” и „Строителна площадка Тяло”. В новата книга, която предлагаме на вниманието ви, тя разказва между другото как се е научила да печели пари с имиджа си на кукла Барби вместо да мокри със сълзи възглавницата си.

 

Стратегията на Соня Краус за преодоляване на трудностите в живота:

Нашата „голяма любов” току-що се е влюбила в друг или друга? Шефът отново ни мъмри? А последната изравнителна сметка за отопление би ни стигнала за почивка на Карибите? По дяволите, животът понякога е кисел като лимон. Проблемите сякаш залепват за нас като лейкопласт, а щастливите мигове се изпаряват по-бързо и от най-силния алкохол. Край на всичко това! В ръцете си държите книга с изпробвани рецепти и забавни житейски истории, от която ще изпитате продължително опиянение, и то без махмурлук. Мотото на авторката е: „Животът е като коктейл бар! Макар понякога да предлага само кисело, от него може да се забърка и нещо вкусно.”


Станете почитател на Класа