The Art of Big Band е името на музикалното събитие, което на 26-ти април, петък, в зала 3 на НДК, ще събере на една сцена Хилда Казасян, Васил Петров и Орлин Павлов, заедно с Биг Бенд Брас Асоциация с ръководител Ангел Заберски. The Art of Big Band се организира от Брас Асоциация и НДК с приятелската подкрепа на ирландското уиски с отявлен вкус към хубавата музика Bushmills.
Трима от най-обичаните и популярни джаз и поп изпълнители на България и най-добрият български биг бендов оркестър подготвят неповторимо музикално преживяване с едни от най-красивите джаз мелодии на 20-ти век. Сред парчетата, които ще изпълни чаровната и харизматична Хилда Казасян, която в края на миналата година представи поредния си албум “Jazz & Me”, са “Fever” и “One Note Samba”. Репертоарът на Васил Петров, изпълнител с широки професионални интереси в областта на джаз и поп музиката, работил с всички биг бендови оркестри в България (включително и с оркестъра на Вили Казасян), ще включва песни като “The Lady Is A Tramp” и “Killing Me Softly”. Изпълнението на прекрасните “Night and Day” и “Feeling Good” е поверено на Орлин Павлов – усмихнатото и много позитивно лице на съвременната поп сцена, който в последните години се справя успешно с най-разнообразни артистични проекти, и смело експериментира с различни музикални сътрудничества. Докато за Хилда Казасян и Васил Петров работата с биг бенд е естествена част от професионалния им живот, то за Орлин Павлов това е ново творческо предизвикателство, в което той с радост се впуска.
Освен джаз стандарти, в рамките на The Art of Big Band ще прозвучат и авторски композиции на Ангел Заберски, създадени и аранжирани специално за Биг Бенд Брас Асоциация. Оркестърът, който през лятото на 2012 издаде първия си албум “Високо напрежение” (предимно авторски композиции на Ангел Заберски), вече няколко години работи активно за популяризиране на изкуството на биг бенда в Българи – както със самостоятелни инструментални концерти, така и със съвместни концерти с изпълнители с богати гласови възможности и ярко сценично присъствие като Хилда, Васил и Орлин.
The Art of Big Band се организира от Брас Асоциация и НДК и е част от 18-то издание на Салона на изкуствата 2013, чийто продуцент е Националният дворец на културата.
26-ТИ АПРИЛ
ЗАЛА 3 НА НДК
Начало: 20 ЧАСА
БИЛЕТИ: В билетния център на НДК и в мрежата на www.eventim.bg.
Най-четени статии:
-
Беларус е получила балистични ракети "Орешник" от Русия, което предизвика…
-
Украйна обяви спирането на железопътната линия, свързваща източния регион на…
-
Истанбулската Главна прокуратура издаде днес заповеди за арест на израелския…
-
Унгарският премиер Виктор Орбан е на среща във Вашингтон с…
-
Бивш германски дипломат нарече грешката в преценката за намеренията на…
-
Посещението на холивудската актриса Анджелина Джоли в Херсон едва не…
-
Европейските държави изпитват желание да нападнат Русия, но им липсват…
-
Всички, които ни обясняваха, че влизането ни в Еврозоната ще…
-
Украинската тайна полиция лиши украинците от възможността да свалят Владимир…
-
Киевският режим открито тероризира цивилното население на Украйна, извършвайки престъпления…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април) …
-
Ангелът на Victoria's Secret Алесандра Амброзио позира гола с тренчкот…
-
Рапърката Карди Би, известна със своята провокативна визия и ексцентрично…
-
Съкровище на австрийската императорска династия Хабсбург, считано за изгубено от…
-
Американската актриса Блейк Лайвли твърди, че е претърпяла финансови загуби…
-
Попфолк певицата Лияна направи изповед, която трогна всички – тя…
-
Мартин Николов-Елвиса, който е редовен риалити участник, не спести коментара…
-
Името на каскадьора и риалити герой Валери Григоров отново попаднаха…
-
Американската певица Кейти Пери пусна новата си песен “Bandaids”, която…
-
Рапърката, която стана чалга звезда Диона отново показа, че не…
