Най-голямата британска мрежа за продажба на дребно на книги и периодични издания забрани един от вариантите за корица на новото списание за изкуство и мода Garage на Даря Жукова, известна и като партньорка на руския милиардер Роман Абрамович. Дизайнът е на знаменития модерен художник Деймиън Хърст и изобразява гола манекенка с татуировка на пеперуда, съобщи ArtInfo.
От компанията са сметнали корицата на Хърст за прекалено провокационна, тъй като изображението се намира между краката на момичето. Преди седмица The New York Times написа, че това е стикер на зелена пеперуда, който е залепен върху истинска татуировка. Идеята е вдъхновена от обложка на албум на групата Velvet Underground, илюстрирана от Анди Уорхол.
Според The Daily Telegraph за корицата е позирала 23-годишната илюстраторка Шауна Тейлър, която се съгласила да бъде „част от артобекта”. Тя признава, че направените татуировки се оказали доста болезнени. „Мислех си, че това няма да е много приятно. Но никога не бях изпитвала подобна болка”, споделя Тейлър пред изданието и допълва, че ако някой ден роди дете, ще може да каже, че то се е появило на бял свят от произведение на Деймиън Хърст.
Върху дизайна на корицата с татуировката е работил и бившият творчески директор на Dior Homme Еди Слиман (Hedi Slimane). Проектът на втория вариант е на родения в Панама американски художник Ричард Принс (Richard Prince) и изобразява ескиз на татуировка във вид на безобидна усмивка. Третата идея е на фотографа Ник Найт, която показва куклена къща, в която е поставена кукла на британския топмодел Лили Доналдсън, облечена с дрехи на Marc Jacobs и Mary Katrantzou. Проектът е на художника Динос Чапман, който заедно с брат си Джейк е автор на скандалната инсталация Death, номинирана за Turner Prize през 2003 г.
Артдиректор на Garage е Майк Меир (Mike Meiré), който работи и за известното германско списание за съвременна култура 032c, а според някои източници - творчески директор ще е Шейла Монрок (Shala Monroque), приятелката на един от най-големите галеристи в света Лари Гагозян (Larry Gagosian), който е артдилър на Деймиън Хърст.
Новият медиен проект на Даря Жукова, който носи името на създадения от нея Център за съвременна култура в Москва - „Гараж”, трябва да се появи на пазара в понеделник, 5 септември.
Най-четени статии:
-
Беларус е получила балистични ракети "Орешник" от Русия, което предизвика…
-
Украйна обяви спирането на железопътната линия, свързваща източния регион на…
-
Истанбулската Главна прокуратура издаде днес заповеди за арест на израелския…
-
Унгарският премиер Виктор Орбан е на среща във Вашингтон с…
-
Бивш германски дипломат нарече грешката в преценката за намеренията на…
-
Посещението на холивудската актриса Анджелина Джоли в Херсон едва не…
-
Европейските държави изпитват желание да нападнат Русия, но им липсват…
-
Всички, които ни обясняваха, че влизането ни в Еврозоната ще…
-
Украинската тайна полиция лиши украинците от възможността да свалят Владимир…
-
Киевският режим открито тероризира цивилното население на Украйна, извършвайки престъпления…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април) …
-
Ангелът на Victoria's Secret Алесандра Амброзио позира гола с тренчкот…
-
Рапърката Карди Би, известна със своята провокативна визия и ексцентрично…
-
Съкровище на австрийската императорска династия Хабсбург, считано за изгубено от…
-
Американската актриса Блейк Лайвли твърди, че е претърпяла финансови загуби…
-
Попфолк певицата Лияна направи изповед, която трогна всички – тя…
-
Мартин Николов-Елвиса, който е редовен риалити участник, не спести коментара…
-
Името на каскадьора и риалити герой Валери Григоров отново попаднаха…
-
Американската певица Кейти Пери пусна новата си песен “Bandaids”, която…
-
Рапърката, която стана чалга звезда Диона отново показа, че не…
