За първи път у нас ще гостува световноизвестният симфоничен оркестър „Щраус оркестра Виена“. Изявата е на 9 декември в рамките на Новогодишния музикален фестивал в НДК. Организатор на събитието е продуцентска компания АРТ БГ.
Билети за грандиозния новогодишен концерт тръгват в продажба в Билетен център НДК и разпространителската мрежа на Eventim на цени от 30 до 80 лв. и ВИП места от 100 лв. До 30 август билетите ще могат да бъдат закупени на промоционални цени с 10 % отстъпка.
С безброй блестящи изяви в значими музикални фестивали, сензационни телевизионни концерти, турнета в почти всички европейски държави, Америка и Азия и със своите CD записи, „Щраус оркестра“ е международен синоним на автентичната виенска музика с богат репертоар от класиката на династията Щраус и майсторите на виенската оперета.
С професионален състав от изключително опитни музиканти виенският „Щраус оркестра“ поддържа постоянна водещата си позиция с най-високи художествени стандарти пред множество подобни музикални формации.
Петър Гут, международно признат специалист по творчеството на Йохан Щраус, споделя диригенството на оркестъра с по-младия си колега Вили Бюхлер, уважаван виенски концертмайстор, който менажира годишните турнета в Япония и грандиозните новогодишните концерти във Винер Концертхаус. Верни на традицията на Йохан Щраус, двамата дирижират оркестъра и с цигулка в ръка.
От началото на новото хилядолетие през 2000 г. „Щраус оркестра Виена“ изнася всички свои новогодишни концерти в голямата зала на Винер Концертхаус, което бързо се превръща в непоклатима традиция за виенчани.
Богатият избор на любими композиции, разнообразието от форми на класически танци и не на последно място умело подбраните оперетни фрагменти, превръщат програмата на „Щраус оркестра“ в дългоочаквано събитие, привлекателно за всички аудитории и често обогатявано от вокални партии на известни певци.
Верността към стила и красотата на чистия звук, виенският чар и радост от музикалното изпълнение са характерните черти на този оркестър, които го отличават от некомпетентни имитации. Отдаден на традицията и съвършенството, виенският „Щраус оркестра Виена“ получава искрено признание и благодарност от публиката и критиката навсякъде по света. Водещ европейска филхармонична формация, „Щраус оркестра Виена“ съхранява истинската виенска музикална култура и прокламира вечно актуалното очарование на виенската музика.
Най-четени статии:
-
През 2024 година процеса на дедоларизация продължава и делът на…
-
В последната си книжка списание New Left Review, интелектуалният орган…
-
Президентът на САЩ Доналд Тръмп реши да отправи ядрено предизвикателство…
-
Задачата, поставена за 9 май от украинските въоръжени сили, е…
-
Нацистка Германия е премазала Чехия за седмица, Полша за месец,…
-
Пакистан заяви, че е започнал военна операция срещу Индия рано…
-
Генералният секретар на НАТО Марк Рюте е предложил на 32-те…
-
Руските власти обвиниха Украйна в нападение с безпилотен летателен апарат…
-
Службата за сигурност на Украйна (ССУ) съобщи, че е разкрила…
-
Надеждите на Русия да осъществи пробив в международните санкции получиха…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Според експерти порното може да има както положителен, така и…
-
В ерата на лесните решения и бързите резултати, хранителните добавки…
-
На червения килим изглеждат безупречни, а връзките им – като…
-
Колко сексуални партньори са „социално допустими“, преди обществото да започне…
-
Красотата не се измерва само с външни черти и симетрия.…
-
Бившият вратар на Арсенал Йенс Леман и съпругата му Кони…
-
Cъc cpeдни цeни oт oĸoлo 20-30 eвpo нa вeчep зa…
-
Всички знаем, че децата наследяват много черти от родителите си.…
-
По последни данни България е 6-та в Европа по затлъстяване…