В истински ад се превърна пътуването по магистралите в първия почивен ден за Великденските празници. За това свидетелстваха много изнервени шофьори, които висяха часове в километрични задръствания по двата основни аутобана в страната. По магистрала „Тракия” колите пълзяха в разстояние на повече от 10 километра.
Колоната се образува заради две верижни катастрофи, в които участваха 8 автомобила. За щастие няма пострадали, щетите са само материални.
В следобедните часове вместо трафикът да намалява, той се увеличи и ситуацията се усложни.
Трафикът в района – около 62-ия и 67-ия километър – беше затруднен и от силния дъжд и хлъзгавите настилки.
От полицията призоваха шофьорите да карат бавно и да бъдат търпеливи. "Тези, които не бързат, могат да ползват обходния маршрут, който е по стария път Пазарджик-Белово-Костенец-София", уточниха от КАТ.
12-километрово задръстване блокира трафика и по магистрала „Хемус”.
Струпването от автомобили е в района от 22 км до 34 км в посока Варна. Трафикът е особено интензивен.
Столична община поиска от КАТ да осигури патрули на входно-изходните артерии на София, като приоритетно се пропуска потокът, който излиза от града.
Голямо задръстване се образува и на автомагистрала „Струма”.
Тапата бе в участъка от язовир Дяково до Дупница. Преминаването отнема 50 минути, а задръстването е в продължение на 5 километра. В района вали силен дъжд, метеорологичните условия са тежки.