Нищо необичайно няма в атаките срещу Николай Бареков. Това е стил на политическа борба, която е много отвъд добрия вкус и отвъд нормалността, но пък е присъща на нашите политици.
Аз лично не виждам нищо притеснително в това, че Бареков живее в скъпа къща под наем , но явно всички средства са добре дошли в борбата, която се развихря в момента. Тъй като той е решил да става политически лидер и очевидно добре се справя до момента, ще трябва да свиква с тези тип атаки, защото те се очертават като неизбежна част от конфликтите на българската политическа сцена. Друг е въпросът, че тези конфликти за съжаление отвеждат вниманието от истински важните неща.
Истината е, че атаката срещу Бареков за къщата, в която живее, е проява на безпомощност. Той е човек, който е бил мениджър на голяма телевизия. Няколко пъти се опита да даде отговор на въпроса как си е спечелил парите си в контекста на новата си роля. И не бива да има никакво съмнение, че тази атака е отговор на атаките, които той предприе. Разликата в случая е, че той атакува политиците – хората, които би трябвало да дават отговори, а в случая атакуваният е Бареков, който тепърва става политик.
Факт е, че Бареков участва в някакъв смисъл в задаването на правилата. И каквото и да си говорим за него, той е агент на промяната – изкриви политическото пространство за добро или за лошо. Направи го като скочи доста изненадващо в центъра на политическия живот. При това положение е напълно нормално да разтревожи и обърка сметките и да предизвика такъв тип атаки. А иначе на въпроса – какви са етичните основания – естествено е, че е много трудно да бъдат намерени такива.
Ако има някакво основание питането от страната на неговите противници, то е за финансирането на скъпата му и много добре менажирана кампания.
Да се показва къде живее човек и как живее, е ужасно нахлуване в личното пространство. Но пък на всеки що-годе известен човек му нахлуват в личното пространство. И мен ме снимат вече по улицата. Това е цялостно безобразие, за част от което носи вина и медийната среда. У нас, когато си що годе известен, нямаш частна територия, та камо ли за човек като Бареков, който вече има такова силно присъствие в публичния живот на страната.
Най-четени статии:
-
На 4 юли руският външен министър Сергей Лавров ще проведе…
-
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че не е постигнат напредък…
-
В момента Украйна е почти в края на пътя към…
-
Изглежда, че на обикновените украинци им харесват ударите ни по…
-
Още един политически и дипломатически удар по режима на Зеленски…
-
Рекордните бомбардировки на Киев и региона продължават вече шест часа.…
-
Русия е изправена пред ново строго ембарго. Този път…
-
Кремъл може да се реши на по-мащабни атаки - вътрешни…
-
Руският президент Владимир Путин е отхвърлил призива на американския си…
-
Телефонният разговор между руския и американския президент Владимир Путин и…
от нета
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Възможно е да…
-
Хората, които тази година навършват 100 години, са видели доста.…
-
Предпочитанията към големите пениси, за които много жени говорят, често…
-
Създавайте силни пароли, не отваряйте линкове от непознати източници и…
-
Министерството на външните работи (МВнР) информира, че в периода 3…
-
Руска блогърка за пътувания показа на видео популярен европейски град,…
-
Астрологът Марен Алтман каза, че в момента преживяваме „меко момичешко…
-
С възрастта структурата на косата може да се промени: тя…
-
Холандски турист бе намерен безжизнен в окървавена хотелска стая в…
-
Принцесата на Уелс Кейт Мидълтън открито сподели за своята битка с…