Около парламента е спокойно и все още няма протестиращи. Има струпана полиция и жандармерия, която е в готовност да обгради сградата на Народното събрание. И от към двата входа униформените са на "свободно". По "Цар Освободител" движението не е спряно. Входът откъм храм паметника „Св. Александър Невски“ също е спокоен.Депутатите влизат оттам необезпокоявани от протестиращи студенти.
Сред най-ранобудните бе председателят на Народното събрание Михаил Миков. Той обясни, че обстановката сега е спокойна, но напрежението не е отминало. Според Миков няма нищо тайно и странно около разпространеното окръжно от МВР до депутати, какво да говорят, за да компроментират протеста. „Днес ще приемем бюджета на първо четене“, каза Миков.
Той потвърди достоверността на "опорните точки", разпространени от парламентарния секретар на министерството на вътрешните работи Тодор Пройчев до депутати от левицата, премиера и някои министри. "Не виждам нищо неприлично. Опорните точки представят една от гледните точки и са оценка на факти и ситуации", каза Миков. Според него фактът, че текстът е достигнал до медиите, е резултат от техническа грешка.
Същевременно около 30 - 40 протестиращи са се събрали пред хотел "Шератон", за да освиркат премиера Пламен Орешарски и да му поискат оставката. Очаква се Орешарски да пристигне в "Шератон" за откриването на Българския икономически форум. В момента две групи протестиращи има пред входа на "Шератон", едните са около 20 души, другите са около 15 и са се разположили от двете страни на входа, но по-далеч от него. Едните викат "оставка", другите викат "веднага". Протестиращите изпяха българския химн. Полицията ги е отместила встрани, тъй като официалните гости за събитието вече пристигат.
Най-четени статии:
-
По време на заседанието на Съвета за сигурност вчера в…
-
Планират ли се преговори „с пръсти върху ядрените копчета“? Леонид…
-
Медиите пишат, че Европа е успяла да привлече Вашингтон: „Тръмп…
-
Шегите свършиха. Полша е първата, която прекрачва червената линия. Слуховете…
-
Хакери от Турция са се обадили от скрит акаунт на…
-
Търговската катастрофа с Тръмп Особено позорно изглежда митничаската сделка…
-
Руско-турската война от 1877-1878 г. струва на Русия три пъти…
-
Ален Симонян, отговаряйки на въпрос на журналисти дали се обмисля…
-
Международният валутен фонд счита, че режимът в Киев е недооценил…
-
Сещам се за едни обещания на български (за радост, вече…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април) ♈Това…
-
Победителката в конкурса за красота „Мис Америка 2026“, Каси Донаган,…
-
Известната британска спортна телевизионна водеща Алисън Бендър показа заплашително съобщение…
-
Парадокс: интимният живот би трябвало да носи удоволствие и радост,…
-
Бояна Шарлопова отново е в центъра на вниманието, но този…
-
Руската пътешественичка Наталия посети Германия и описа няколко продукта в…
-
Въпрос за 1000 лева предизвика дискусия между феновете в „Стани…
-
Британски учени направиха изненадващо откритие – под водите на Черно…
-
Много шофьори се стремят да направят интериора на колата си…
-
Най-популярните видове кафе: класики и модерни фаворити Кафето е една…