Левицата протяга ръка на всички демократични партии - и от ляво, и от дясно, и от центъра, защото крайно време е да се каже ясно какво се случва в България и да се свали ГЕРБ от власт. Това послание Сергей Станишев отправи първо на конгреса на БСП в събота и вчера по БНР. Поводът: предстоящия вот на недоверие към правителството. Станишев подчерта: „Не се страхувам от упреци, че правя нов Отечествен фронт. Управлението на ГЕРБ е вредно за страната и точно за да се спре това, БСП е готова да разговаря с всички граждански и политически структури, които не искат това да продължава и да се задълбочи“.
Идеята за широк фронт от партии срещу ГЕРБ искрено изненада някои от формациите, обявили, че ще подкрепят вота на недоверие, дебатите по който започват днес.
Съпредседателят на Синята коалиция и лидер на СДС Мартин Димитров коментира пред БНР, че през всичките тези години БСП винаги е била основният опонент на СДС и на Синята коалиция. Димитров бе категоричен, че СДС няма намерение под никаква форма и никъде да се обединява с БСП.
„Г-н Станишев надали е човекът, който може да обедини около себе си партии, още по-малко десницата“, коментира за „Класа“ депутатът от Синята коалиция Веселин Методиев, председател на предизборния щаб на ДСБ.
Готовност за партниране с левицата прозвуча обаче в думите на зам.-председателя на ПГ на ДПС Христо Бисеров. По думите му, „най-важното, което искаме, е да стане ясно с вота, че това управление е приключило с ресурса си и трябва да бъде заменено - но не заменено в рамките на този парламент, не заменено, като бъде сменена формулата на управление, а като бъде сменен парламентът“. Според Бисеров симптоматичен знак е това, че лидерът на ДПС Ахмед Доган се е подписал под искането на вот на недоверие, независимо дали ще присъства на дебатите и гласуването по вота. Бисеров прогнозира най-малко 100 гласа срещу правителството. Той изтъкна, че ДПС е готово и ще работи за предсрочни избори за парламент по формулата 2 + 1.
Лидерът на РЗС Яне Янев обяви, че според него, ако Цветан Цветанов има малко доблест и малко съвест, в понеделник сутринта преди девет часа ще връчи оставката си на премиера Бойко Борисов. Депутатите от бившата група на РЗС ще подкрепят вота срещу кабинета.
Валентин Николов, зам.-председател на ПГ на ГЕРБ: Опцията Борисов-президент винаги е съществувала
Опцията Бойко Борисов да бъде президент винаги е съществувала и ще съществува както в медийното пространство, така и в страховете на опозицията и това винаги трябва да стои като опция и да плаши противниците на ГЕРБ. Това заяви вчера депутатът от ГЕРБ Валентин Николов. Според Николов премиерът Борисов винаги е бил тясно свързан със сигурността и съответно най-силните акции, когато ГЕРБ взе властта, са „ именно в сферата сигурност“. Николов добави, че очаква ожесточена битка в пленарната зала. Той изрази несъгласие с тенденцията вотовете срещу кабинета да следват един след друг.
Най-четени статии:
-
Народната освободителна армия на Китай започна да въвежда в експлоатация…
-
Преди доста години имах възможността в битието ми на общински…
-
Докато Киев и Москва не постигнат някакво споразумение, няма смисъл…
-
Срещата на върха в Тиендзин, Китай, ще бъде най-голямата от…
-
На 24 август Украйна отбеляза Деня на независимостта. Киев трябваше…
-
Ругилирането на конфликта в Украйна без де-юре признаване на загубата…
-
Западът иска да замени президента Александър Вучич със слаб политик,…
-
Според проучване на НафтоРинок Daily Fuels & LPG, от януари…
-
Прозападните СМИ в Украйна умишлено насаждат на гражданите идеята, че…
-
„80% от французите чакат да си тръгне“ — Салвини продължава…
от нета
-
Точно 20 години след показната екзекуция на боса на ВИС-2…
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Днес може…
-
Автопаркът на дубайската полиция е разширен с нови луксозни модели.…
-
Херцогът и херцогинята на Съсекс се ожениха на церемония в…
-
Всяка жена е вещица по природа и крие магични сили…
-
Освен завръщането на трапезите по плажа заради скъпотията в крайбрежните…
-
След бурния й престой в романтичното риалити „Ергенът”, Мартина Петрова…
-
В трагичен инцидент преди 5 години брат и сестра на…
-
22-годишно момиче от Бразилия е било изнасилено и след това…
-
Темата за войната по пътищата коментираха адвокат Емануил Йорданов, бивш министър…