РЗС поздравява и подкрепя новоучредената Синдикална федерация на служителите в МВР и призовава Правителството на Република България да признае този полицейски синдикат за легитимен и да го покани на масата на преговорите, пише в декларация на РЗС.
Основаването на автентичен национален синдикат ще подкрепи стремежа за удовлетворяването на неотложните искания на полицаите. РЗС се обявява категорично против опитите на Цветан Цветанов да създава паралелни синдикални структури в МВР, чрез които да поддържа изкуствено напрежение в цялата система за вътрешен ред и сигурност. Явно вътрешният министър не е в състояние да удовлетвори законните искания на служителите от МВР и затова се придържа към принципа “разделяй и владей” при преговорите с подчинените си, пише още в декларацията.
Полицейските сили в страната са на най-предната линия в борбата срещу престъпността и са авангардът за защитата на законните права и интереси на гражданите. Те са пазителите на нашите основни свободи, но въпреки това твърде често са принуждавани да приемат подкупи, поради ниските си доходи и унизителните си заплати. Това обстоятелство не бива да се скрива и премълчава, ако полицаите искат да са докрай искрени пред останалата част от народа. Правителството трябва да предприеме необходимите стъпки, за да осигури на полицаите достойно заплащане, съответстващо на стандартите, произтичащи от специфичната им работа, като отстоява безпристрастността, която се очаква от тях. Във връзка с днешния протест ние от РЗС:
Подкрепяме справедливите искания на редовите полицаи и ще ги подпомагаме да отстояват правата си пред правителството на ГЕРБ, което дължи властта си на огромна част от българските полицаи и семействата им. Настояваме министърът на вътрешните работи да спре стремежа си към сензационни акции, проведени единствено за под светлините на прожекторите и да седне в кабинета си, за да разработи план за финансово, социално и административно оптимизиране и преструктуриране на МВР. Призоваваме Цветанов да не използва МВР за разчистване на лични, икономически и политически сметки с опонентите си.
Остро възразяваме най-силовото министерство да се превръща в рейтингов трамплин на Цветан Цветанов към президентския пост, така както бе за Борисов към премиерския пост. Считаме, че след 20 години преход деполитизираното МВР е по-политизирано от всякога. Затова РЗС иска промяна на промяната – Велико народно събрание и Нова Конституция, в която да има регламент, който да гарантира пълната независимост на системата за сигурност, в т.ч. министър на вътрешните работи да може да става само човек, който не е членувал никога в политическа партия, пише в декларацията на РЗС.
/БГНЕС/
Най-четени статии:
-
Световният младежки фестивал събра 2000 души от Русия и 120…
-
Ръководителят на съпротивата Лебедев: Руските въоръжени сили унищожиха завод за…
-
Северна Корея проведе тестове на дронове под ръководството на Ким…
-
Най-сурово наказание за кражбата на замразени активи – отговорът на…
-
Пускането на ChatGPT през ноември 2022 г. съвпадна с драматични…
-
Полските медии посочват несъответствията в официалната версия за инцидента. …
-
Русия и Беларус потвърдиха решимостта си да отблъснат външна агресия.…
-
Дългогодишните претенции на Полша към Германия за репарации за Втората…
-
Руското военно командване продължава да поддържа тезата за „победата на…
-
Американският президент Доналд Тръмп и китайският лидер Си Цзинпин ще…
от нета
-
Йоланда Хадид публикува на страницата ѝ в Instagram нови снимки…
-
Виталий Бородин, ръководител на Федералния проект за сигурност и борба…
-
Екстравагантната Мила Роберт отново успя да изненада почитателите си, но…
-
По време на гала вечерята в замъка Уиндзор в сряда,…
-
Сиамските близначки Кармен и Лупита Андраде споделиха как успяват да…
-
Във връзка с разследване, ръководено от Окръжна прокуратура-Варна, за извършено…
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Сутринта ще донесе…
-
Последният път, когато десетки хиляди хора се събраха на площад…
-
Френският президент Еманюел Макрон и съпругата му Брижит планират да…
-
Мадона обяви излизането на нов денс албум – първият ѝ…