Апелативният съд в Бургас ще разгледа днес в 14 часа дело по протест на прокуратурата за мярката за неотклонение на инспектора от бургаската инспекция по труда Евгени Блажев, съобщи кореспондентът на БГНЕС в града.
Той е с наложен домашен арест от Бургаския окръжен съд. Окръжните магистрати счетоха, че няма достатъчни основания и доказателства за налагане на най - тежката мярка за неотклонение „задържане под стража” за Евгени Блажев. Адвокатът на обвиняемия Росен Кожухаров изтъкна, че не са на лице доказателства, уличаващи Блажев в извършване на престъплението. Разследващите разполагат само със свидетелските показания на подалия жалбата. Белязаните пари са намерени на странична масичка извън бюрото на Блажев, което не е доказателство, че това е предназначено за него. Блажев няма да се укрие или да извърши друго престъпление, тъй като е неосъждан и има постоянен адрес и от момента на задържането още без да се е запознал с доказателствата е оказвал пълно съдействие на разследващите. Самият Блажев заяви пред съда:”Не съм искал и не съм вземал подкуп”.
Хванатият с подкуп инспектор от Дирекция „Инспекция” по труда” в Бургас беше задържан за срок от 72 часа. Евгени Блажев обяснил доброто си материално положение с реституирани земи. Блажев бил собственик и на скъпа кола- джип „Лексус”.
БГНЕС припомня, че Окръжна прокуратура – Бургас поиска отстраняване от длъжност на задържания за подкуп преди седмица старши инспектор от Дирекция "Инспекция по труда". При документиране и доказване на престъпната дейност на 52 годишния Евгени Блажев от Бургас, са използвани специални разузнавателни средства, от които е видно как е процедирал при получаването на поисканите 1000 лева подкуп. По време на работата си, служителите от сектор «Борба с организираната престъпност» към ОДМВР – Бургас са установили и други случаи на злоупотреба със служебното положение, допуснати от Блажев. Такъв случай е документиран и от служители на ДАНС. Блажев бе задържан в служебния си кабинет, за това че е поискал и получил 1 000 лева подкуп, за да не състави акт на собственик на заведение, разположено на територията на Бургаски регион. При извършения обиск в служебния кабинет на инспектора са открити предварително описаните банкноти, както и документи, доказващи съпричастността на длъжностното лице към извършеното престъпление. Материалите по случая са докладвани в Окръжна прокуратура – Бургас, където е образувано досъдебно производство.
/БГНЕС/
Най-четени статии:
-
Киевските власти трябва да успеят да отменят официалната си забрана…
-
Те не спаха онази нощ: европейските менте-политици, които вчера, криейки…
-
Руското генерално консулство в Краков ще бъде затворено до месец…
-
Киев реагира на предложението на Москва за преговори в Истанбул…
-
Докато Западът наблюдаваше полигона Капустин Яр поради реалната заплаха от…
-
Все по-често се чуват оценки, че преговорите за Украйна се…
-
„Това би било и голям срам, като се има предвид,…
-
Специалните части на Южната група войски превзеха важен украински опорен…
-
Русия е решена сериозно да търси начини за постигане на…
-
Британският вестник The Times нарича позицията на Путин „завоалиран ултиматум“.…
от нета
-
"Това, което впечатлява най-много хората е как гледам 4-те деца…
-
Скандалната певица и майка обикаля в Сен Тропе без горнище,…
-
Диляна Попова зарадва последователите си в социалните мрежи с много…
-
Опити за измама от името на bTV Media Group. …
-
Колко животни могат да преброят възрастните хора за 90 секунди?…
-
43-годишният Веселин Василев, познат в бургаския кв. „Кумлука“ с прякора…
-
Жена се разрови в телефона на мъжа си, за да…
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Уaнг Hинг, глaвният изпълнитeлeн диpeĸтop нa ĸитaйcĸaтa ĸoмпaния Рор Маrt,…
-
„Жената е силният пол в момента в света. Това е…