Министърът на здравеопазването Анна-Мария Борисова се срещна вчера с директори на болници, с РЗОК и с представители на пациентски организации от област Стара Загора. На срещата не бяха допуснати председателите на синдикалните организации в МБАЛ-Стара Загора - д-р Атанас Бадов от КНСБ и д-р Петър Ялъмов от КТ "Подкрепа".
Опознавателната обиколка на министър Борисова в здравните заведения из цялата страна е добра инициатива, защото от срещите й поне досега е видно, че тя не подминава нито големите, нито малките болници. Решението на работната среща в Стара Загора да не бъдат допуснати двама лекари само защото са синдикалисти обаче буди силно недоумение. Още повече че дебатът се оказа закрит и за журналисти. Здравната реформа засяга абсолютно всички и общественият интерес към нея е особено голям. Затова и недопускането на синдикалисти да участват в здравния дебат в Стара Загора навява мисълта, че някой от екипа на Анна-Мария Борисова се е притеснявал от неудобни въпроси.
Истинските реформи в здравеопазването трябва да минат и през трудни отговори, и през трудни решения. Ето защо да отстраниш някого от публичен, социално значим дебат само за да си спестиш очакваното известно неудобство, не изглежда никак сериозно. Най-малкото, защото дискусията за проблемите в здравеопазването у нас трябва да остане отворена за всички.
Най-четени статии:
-
Русия се превръща в притегателен център за таланти от цял…
-
Руският президент Владимир Путин и севернокорейският лидер Ким Чен Ун…
-
От началото на войната досега 1,721,000 украински военнослужещи са били…
-
Перспективна област за руско-китайско взаимодействие В реч на…
-
Регионът преживява период на маловодие На 14 август…
-
Демографът Коротаев изрази идеята за ефективна миграция Ако…
-
Разкрит е план за масова мобилизация. Киев възнамерява да изпрати…
-
Руските войски са превзели 70% от Кировск в ДНР и…
-
От началото на годината в Европейския съюз са затворени 72…
-
Антон Кобяков заяви, че германското разузнаване е отстранило германски граждани…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Шофьорите често се чудят защо полицията избирателно спира автомобили, въпреки…
-
— Дмитрий Сергеевич, в четвъртък на Путин бяха показани особеностите…
-
В американския щат Авентура жена отказала на мъж на име…
-
Здравата, добре хидратирана и сияйна кожа зависи не само от…
-
След като отказът от отворени сметки в баровете и интересът…
-
Първият тийзър на филма "Брулени хълмове" на режисьорката Емералд Фенел,…
-
Съпругата на канадската поп звезда Джъстин Бийбър, американският модел Хейли…
-
Актьорът Патрик Шварценегер, познат от сериала Белият лотос и син…
-
Актьорът Остин Бътлър и моделът Емили Ратайковски предизвикаха спекулации за…