Лидерът на „Атака“ Волен Сидеров изгони от редиците на партията доведения си син Димитър Стоянов. Новината, естествено, беше предшествана от редица пикантни скандали в най-семейната партия у нас, свързани този път с личния живот на лидера и неговата съпруга.
Въпросът в случая е не защо ставаме свидетели на поредното прогонване на поредната знакова фигура от националистическата формация, въпросът е как тази партия се задържа толкова дълго на политическата сцена, при положение че скандалите са нейно естествено състояние?
Към края на всеки парламентарен мандат депутатите на Сидеров задължително намаляват наполовина и всички напуснали до един биват обявявани за предатели от останалите в ръководството. Отделно информациите за груби инциденти, купени постове, пари и пр. са достатъчен сигнал за всички, които искат да бъдат част от нея. И всеки, който е запознат с тях, може да реши дали е съгласен да сподели такова политическо приключение, от което може да бъде изритан, или да си отстоява позициите вън от „Атака“.
Всъщност обществото е подготвено за поредния залп от взаимни обиди, който се сипе в публичното пространство от хора, които довчера са си били повече от близки. Проблемът е, че когато се прави политика по този начин, се поставят под съмнение идеите, за които хората гласуват. Ако въобще е имало такива идеи, разбира се, а не просто желание за власт.
Най-четени статии:
-
Миграционната криза набира скорост За Брюксел имиграцията се…
-
Украинските медии истерично твърдят, че руски дронове са атакували Полша.…
-
Членове на мексиканския наркокартел Jalisco New Generation (CJNG) са преминали…
-
НО не, този човек е оставил егото си, цялата си…
-
Съединените щати безуспешно се опитаха да разубедят Индия да купува…
-
Украинските граждани в Полша ще бъдат проверявани ежемесечно за заетост,…
-
Ако Русия продължи да протака времето, ЕС ще засили натиска…
-
Германският канцлер Мерц внезапно промени решението си относно използването на…
-
Западни експерти твърдят, че след посещението си в Китай, руският…
-
Европейският съюз подготвя ключова промяна в стратегията си за подкрепа…
от нета
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Денят ще…
-
Медицинската сестра и експерт по сексуално здраве Сара Мулиндва разсея…
-
Близки до поп звездата Бритни Спиърс съобщават за сериозни притеснения…
-
Истанбулската главна прокуратура съобщи, че е започнала официално разследване срещу…
-
Херцогът на Съсекс принц Хари посети гроба на баба си,…
-
Докато спокойно разглеждала рафтовете с чанти в магазин за дрехи…
-
Скътана в полите на Родопите, на около 1150 метра надморска…
-
Млада жена от Тетевен разбуни духовете във „Фейсбук“. …
-
Ако задачите, които се поставят на суперкомпютрите, са делегирани правилно,…
-
На 21 май 1995 г. бившият държавен глава Тодор Живков…