Шумно прокламираното намерение на БСП да поиска в парламента вот на недоверие към кабинета „Борисов“ е на път да се провали. Синята коалиция отказа да преговаря със социалистите за вота, а пък БСП и ДПС, които се определят като откровена опозиция на сегашното управление, все още не могат да се разберат с какви мотиви точно да подготвят искането си.
Така от „Позитано“ 20 за пореден път доказаха, че нямат ясна идея как да действат в опозиция. Предишният кабинет, в който водеща позиция заемаше именно БСП, а ДПС беше в ролята на основен коалиционен партньор, устоя на няколко вота. Затова е логично да се предполага, че червените депутати трябваше да се подготвят по-добре и да потърсят съюзници още преди да поискат парламентарно доверие за правителството на Борисов.
Помпането на фалшиви мускули от стара и голяма политическа формация като БСП само показва, че вътрешните проблеми в партията са сериозни. Те, разбира се, не са от вчера, но по всичко изглежда, че дори като опозиция левицата не успява да се консолидира. Дали това ще се случи на предстоящия конгрес на БСП на 16 октомври – само бъдещето ще покаже. Във всеки случай дори за симпатизантите на партията вече е ясно, че преди да обявят отново големи политически амбиции, социалистите трябва да решат собствените си проблеми.
Най-четени статии:
-
РИА Новости: лазерен противодронов „лъчев пистолет“ ще бъде тестван на…
-
Значително количество оръжия на НАТО, изнесени от Украйна, се озовават…
-
Западни медии, вътрешни лица и британски лобисти започнаха серия от…
-
Честно казано, не много Превод от The National Interest,…
-
За украинските въоръжени сили ракетният комплекс „Искандер“ представлява многостранна заплаха:…
-
Много държави се замислят сериозно Тел Авив оправда коварната…
-
САЩ спират някои доставки на ракети за противовъздушна отбрана и…
-
Валерий Боровик, основателят на украинска компания за дронове, твърди, че…
-
Украйна назначи нов ръководител на Института за национална памет /УИНП/.…
-
Руската армия продължава да напредва, а врагът не е в…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Високият холестерол често протича безсимптомно, но според руския кардиолог д-р…
-
Оказва се, че млечните продукти могат да повлияят не само…
-
Американският психолог Марк Травърс съветва как да използвате първите три…
-
Защо всички AI модели избират числото 27? Странното единодушие на…
-
Исак Нютон е английски математик, физик и астроном, един от…
-
Внушителен замък се извисява над мрачен град. Туристите се разхождат…
-
Популярните „бащински“ шеги и каламбури, които обикновено се появяват на…
-
Холивуд загуби още една от емблематичните си фигури – актьорът…
-
Астрономическият център АЛМА (ALMA) в северната част на Чили, където…