Негативните настроения и предпазливостта на инвеститорите взеха превес и по време на вчерашната сесия на БФБ. Това доведе до спад на три от индексите и оборот от едва 634 503 лева. SOFIX отново се понижи с 0.45% до 453.43 пункта, при BG-40 намалението бе 0.30% до 122.79 пункта. Единственият индекс, който отчете минимално покачване от 0.17%, бе BGREIT, който завърши сесията на 48.11 пункта. При BGTR30 спадът бе с 0.18% до 348.61 пункта.
За понижението на двата водещи индекса най-много допринесе намалението от 9.07% в цената на акциите на „М+С хидравлик“. Другите два индекса бяха дърпани надолу и от книжата на „Стара планина холд“ и „Елхим искра“, които загубиха съответно 5.38% и 5.25% от стойността си.
Сред губещите бяха и пътностроителните компании. Най-голямо бе понижението при „Мостстрой“, чиито книжа са надолу с 4.42%. Пазарната оценка на „Трейс груп холд“ и Холдинг „Пътища“ се понижи съответно с 0.42% и 2.37%.
Спад от над 3% отчетоха акциите на „Елагр фонд за земеделска земя“ и „Спарки Елтос“. Надолу са и книжата на „Монбат“, „Химимпорт“, „Евро инс“, „Софарма“, „Зърнени храни- България“ и други.
ЦКБ понижи стойността на акциите с 0.67% до средните 1.48 лв. Спадът при КТБ бе с 2.06%. На другия полюс бяха книжата на ПИБ и БАКБ, които поскъпнаха съответно с 0.66% и 0.97%.
Покачването на BGREIT се дължеше на повишението в цената на акциите на „Адванс Терафонд“, които увеличиха пазарната си оценка с 3.37%.
Най-четени статии:
-
РИА Новости: лазерен противодронов „лъчев пистолет“ ще бъде тестван на…
-
Значително количество оръжия на НАТО, изнесени от Украйна, се озовават…
-
Западни медии, вътрешни лица и британски лобисти започнаха серия от…
-
Честно казано, не много Превод от The National Interest,…
-
За украинските въоръжени сили ракетният комплекс „Искандер“ представлява многостранна заплаха:…
-
Много държави се замислят сериозно Тел Авив оправда коварната…
-
САЩ спират някои доставки на ракети за противовъздушна отбрана и…
-
Валерий Боровик, основателят на украинска компания за дронове, твърди, че…
-
Украйна назначи нов ръководител на Института за национална памет /УИНП/.…
-
Руската армия продължава да напредва, а врагът не е в…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Високият холестерол често протича безсимптомно, но според руския кардиолог д-р…
-
Оказва се, че млечните продукти могат да повлияят не само…
-
Американският психолог Марк Травърс съветва как да използвате първите три…
-
Защо всички AI модели избират числото 27? Странното единодушие на…
-
Исак Нютон е английски математик, физик и астроном, един от…
-
Внушителен замък се извисява над мрачен град. Туристите се разхождат…
-
Популярните „бащински“ шеги и каламбури, които обикновено се появяват на…
-
Холивуд загуби още една от емблематичните си фигури – актьорът…
-
Астрономическият център АЛМА (ALMA) в северната част на Чили, където…