Парламентарната бюджетна комисия прие на първо четене предложените от група депутати от ДПС и Коалиция за България промени в Закона за хазарта. Ако така предложените промени в закона бъдат одобрени окончателно в пленарна зала, данъкът върху хазартната дейност в интернет ще бъде намален почти четирикратно.
Това намаление цели да извади от сивия сектор залаганията в интернет и да ги вкара в нормално данъчно залагане и контрол, обясни председателят на бюджетната комисия Йордан Цонев, който е и един от вносителите на промените в закона.
Предстоящите промени касаят както организаторите на игри с игрални автомати и игри в игрално казино, организирани онлайн, така и организаторите на тото и лото, игри със залагания върху резултати от спортни състезания и надбягвания с коне и кучета, игри със залагания върху случайни събития и със залагания, свързани с познаване на факти, лотарии, томболи и числови лотарийни игри Бинго и Кено.
Организаторите на всички тези хазартни игри ще трябва да плащат и двукомпонентна такса, която се състои от еднократна такса в размер 100 хил. лв. и променлива част в размер на 20% върху разликата между получените залози и изплатените печалби.
Прогнозите на Министерството на финансите са, че през 2014 г. приходите от хазартна дейност ще са общо 135 млн. лв. 55 млн. лв, са очакваните приходи от алтернативния данък, за онези хазартни игри, а приходите от променливата част на двукомпонентната такса и от корпоративния данък ще са 79,6 милиона лева.
Най-четени статии:
-
Несъстоялата се среща между президента на САЩ Доналд Тръмп и…
-
Закрита среща, проведена в Белия дом, завърши без решение за…
-
Войни, световен водовъртеж и напрежение в Близкия изток. Продължават изстрелите…
-
В отговор на хроничния недостиг на войници на фронтовата линия,…
-
На 11 юни представители на страни от Югоизточна Европа се…
-
Атаката на Израел срещу Иран, която доведе до преговори със…
-
Журналистът Тъкър Карлсън, милиардерът Илон Мъск и други републиканци настояват…
-
Самолет е прелетял от САЩ до Близкия изток, за да…
-
Руските въоръжени сили предприеха масирана атака срещу вражески цели. Снощи…
-
Ескалацията на конфликта в Близкия изток продължава да нараства. Иран…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Тамара Глоба посочи зодията, която ще се радва на огромен…
-
Водещата на bTV Бесте Сабри направи много личен и емоционален…
-
Измамници посегнаха дори на примата на родната популярна музика Лили…
-
В епоха, запленена от неидентифицирани летящи обекти (НЛО) и правителствени…
-
Популярната сръбска певица Мая Николич е била омъжена два пъти,…
-
Системата за бързо предупреждение за храни и фуражи на Европейския…
-
Морски вълк - най-вкусната риба в Черно море. Така започва…
-
След като Ивелина Чоева отпразнува рождения си ден в САЩ,…
-
Колкото и да си добър в една игра, ако не…