С мечи настроения започна октомври на Българска фондова борса (БФБ). Всички индекси бяха надолу. Водещият SOFIX се понижи с 2,1% до ниво от 339,79 пункта. Това е най-ниското му ниво за последните близо две години и половина.
Ценово претегленият BG40 изгуби 0.80% до 115 пункта, а равнопретегленият BGTR30 потъна с 2.22% до 280.03 пункта. Индексът на дружествата, инвестиращи в недвижими имоти – BGREIT, се оцвети в червено с 1,6%, а показателят на компаниите с добро корпоративно управление – CGIX, бе със спад от 2% до 95,16 пункта.
Червената вълна премина в условия на нисък оборот – на регулиран пазар той бе малко над половин милион лева. От тях 170 хил. лв. дойдоха от облигации. От изтъргувани 68 емисии акции печелившите бяха едва 11, 48 – и бяха на минус.
Най-търгуваната позиция бе тази на Централна кооперативна банка – с 35 хил. лв. Но позицията затвори със спад от 4,5%. При търговията с „Албена“ и „Монбат“ оборотът мина 30 хил. лв. Но и двете дружества олекнаха съответно с 1% и 0,7%. При слаб оборот акциите на „Петрол“ поскъпнаха с 8%. Сериозни понижения реализираха „Елхим Искра“ - с 9.09%, „Биовет“ - със 7.12%, и „Слънчев бряг“ - с 8.33%. Акциите на „Мострой“ се понижиха с 22 на сто. На червено бяха и „Синергон холдинг“ (-4,8%) и „Стара планина холд“ (-4,6%).
Най-четени статии:
-
Национализацията на рафинерията „Петротел“, собственост на „Лукойл“, от румънските власти…
-
Правителството на американския президент Доналд Тръмп заведе дело срещу властите…
-
Илон Мъск наскоро заяви, че енергията ще се превърне във…
-
Както Владимир Путин предупреди преди няколко месеца, Русия взе дългоочакваното…
-
Въпреки придобиването от Русия на нови и по-мощни оръжейни системи…
-
Главното събитие от последните два дни в медийния пейзаж на…
-
Министър-председателката на Украйна Юлия Свириденко обяви вчера "щателна финансова ревизия"…
-
Британският премиер Киър Стармър е прекарал една шеста от 17-те…
-
Китайският заместник-министър на външните работи Сун Вейдун отправи сериозен упрек…
-
Наблюдателят на Блумбърг Марк Чемпиън не изключи възможността Владимир Зеленски…
от нета
-
Творба на австрийския художник-символист Густав Климт, озаглавена „Портрет на Елизабет…
-
Ивана направи много сериозен гаф и се принуди да отмени…
-
Разследване за измама с криптовалута е започнато в ОДМВР-Кърджали с…
-
Овен Денят ви подтиква да се съсредоточите върху задачите…
-
Фолк певицата Мария е силно притеснена за живота си и този на…
-
Актьорът Робърт де Ниро се включи като публично лице в…
-
Изборът на полско-италианската актриса Кася Смутняк за ролята на Дева…
-
Жена в Япония сключи символичен брак с виртуален партньор, създаден…
-
Първият официален трейлър на продължението „Дяволът носи Прада 2“ вече…
-
Актрисата Ана де Армас бе засечена в Лос Анджелис в…
