До 28 март 96 000 фирми са подали декларациите за облагане с корпоративен данък по интернет, съобщиха от НАП. Заради това, че са изпратили своите формуляри по този начин, те ще получат отстъпка от 1% от дължимия корпоративен данък за 2010 г. (но не повече от 1000 лв). От приходното ведомство напомнят, че крайният срок за подаване на декларациите за облагане с корпоративни данъци изтича утре - 31 март. Заради това кол центърът на НАП ще работи с удължено работно време до края на данъчната кампания - от 8:00 до 18:30 ч.
Декларация за облагане с корпоративни данъци подават всички търговски дружества, независимо от това дали са осъществявали дейност през 2010 г. Фирмите, които не са извършвали дейност през миналата година, подават специална декларация по образец, но не правят годишен отчет за дейността си.
На 31 март е крайният срок за подаване на годишна данъчна декларация по чл. 92 от Закона за корпоративното подоходно облагане (ЗКПО) от юридически лица с нестопанска цел (ЮЛНЦ), извършвали стопанска дейност или отдавали под наем имущество. От НАП обясняват, че всички ЮЛНЦ трябва да подготвят годишните си финансови отчети за 2010 г. по образец на Националния статистически институт. Ако ЮЛНЦ подава годишна данъчна декларация пред НАП, заедно с нея подава и годишния си финансов отчет - отново пред НАП. Ако ЮЛНЦ не подават данъчна декларация пред НАП, годишните финансови отчети следва да се подадат пред териториалното статистическо бюро на НСИ. Формулярът може да бъде изтеглен от интернет страницата на НСИ.
Най-четени статии:
-
Китайците показаха графитна бомба - оръжие, способно да изключва електроцентрали…
-
В района на Покровск руската армия планира голям успех. Военният…
-
След срамното бягство от Курска област, украинските бойци не са…
-
Руските войски превзеха Дачное и пробиват към Днепър. Очевидно в…
-
В столицата на Северна Корея, Пхенян, по време на концерт…
-
Специалният пратеник на САЩ за Украйна и Русия Кийт Келог…
-
Руският филмов режисьор и актьор Никита Михалков е издирван в…
-
Израелският министър на отбраната Израел Кац заяви вчера, че операцията…
-
За руския президент Владимир Путин превземането на град Одеса е…
-
Германският външен министър Йохан Вадефул нарече изявленията на Москва за…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Фолк звездата Камелия отново доказа, че възрастта е само цифра,…
-
След месеци на заигравки, полузасенчени кадри и мистериозни сторита, Сузанита…
-
Лидер на руска секта, който твърди за себе си, че…
-
Традицията да се посрещне изгревът на първи юли и тази…
-
В плевенското село Брестовец и до днес се разказва с…
-
Съпругът на жестоко убитата и изнасилена журналистка Виктория Маринова -…
-
Бившата президентка на Хърватия Колинда Грабар-Китарович продължава да привлича вниманието…
-
Сватбата на основателя на Amazon Джеф Безос и телевизионната водеща…
-
„Това клето животно вероятно ще влезе или в някой зоопарк,…