Еврото прекъсна възхода си срещу зелените пари

Еврото отново понижи стойността си спрямо долара и прекрати петдневния си възход, съобщи „Блумбърг“. Това се дължи на безпокойството, че срещата на европейските финансови министри няма да успее да задържи размаха на кризата с държавните дългове в региона. Единната валута отслаби позициите си срещу 15 от 16-те си основни конкуренти, след като германският финансов министър Волфганг Шойбле каза, че няма непосредствена нужда от увеличение на спасителния фонд за еврозоната. Австралийският долар достигна до шестседмично дъно спрямо новозеландските пари заради притесненията, че пороите ще ограничат икономическия растеж. Стихията продължава да унищожава къщи и реколта, затварят се и мини. Австралия все още концентрира вниманието си към наводненията, каза Майк Джоунс, валутен стратег в Bank of New Zealand Ltd. в Уелингтън. Тенденцията от предишната седмица може би ще продължи за австралийските долари. Валутата на Сухия континент се разменяше за 1.2859 новозеландски долара при стойности от 1.2906 новозеландски долара предишната седмица.
Има множество причини да бъдете внимателни с еврото след оживлението през последната седмица, каза Джереми Стреч, изпълнителен директор в отдела за валутни стратегии в Canadian Imperial Bank of Commerce в Лондон.
Еврото е отстъпило с 0.4% до 1.3334 долара, след като беше достигнало едномесечен връх на 14 януари от 1.3457 долара. Единната валута е поевтиняла с 0.9% и срещу японските пари и се разменяше за 109.92 йени. Доларът също отстъпи пред йената с 0.5% до 82.46 йени.

Станете почитател на Класа