Foxconn - голямата китайска корпорация, която доби световна известност заради партньорствата си с Apple и Microsoft - е продала патенти за комуникационни технологии на Google, съобщи технологичният портал kaldata. Сделката бе официално потвърдена от Foxconn, които обаче не разкриха точно за какъв брой патенти става въпрос. Не е ясен и размерът на сумата, която Google са заплатили за тези патенти.
Foxconn, известни също с името Hon Hai Precision Industry, в момента прилагат около 128 хиляди патентовани технологии, като допълнително разполагат с още 64 хиляди одобрени патента. Макар че компанията се занимава главно с производство на хардуер, в последните години започна да инвестира доста силно в увеличаване на интелектуалната собственост. Обявявайки сделката с Google преди няколко дни, компанията заяви, че целта й е да направи тази интелектуална собственост много по-доходоносна в следващите месеци и години.
Иначе, това не е първият път, в който Google купуват патенти от Foxconn. Още миналия август онлайн гигантът обяви, че е закупил "част" от патентите на Foxconn за носими дисплеи. Финансовите подробности около лятната сделка също така останаха неразкрити.
Google все още не са дали коментар по темата.
Най-четени статии:
-
Пожарникари, горски и общински служители, военни и доброволци и днес…
-
Американските военни се подготвят за мобилизиране на стотици войници от…
-
Катарският телевизионен канал Ал Джазира съобщи за смъртта на четирима…
-
Доверявайки се на Съединените щати, президентът на Азербайджан Илхам Алиев…
-
Евентуалната дата за срещата между Доналд Тръмп и Владимир Путин е 11 август. "В…
-
Руският президент Владимир Путин е заявил пред специалния представител на…
-
Бъдещето на Украйна не може да бъде решено без украинците,…
-
Ситуацията в Покровско направление е най-тежката на Източния фронт през…
-
На 10 август руските войски нанесоха удар по обект на…
-
Нарастващ страх от предателство от страна на САЩ обзема Украйна…
от нета
-
Британска летовничка твърди, че е била сексуално нападната във въздуха…
-
Три мълнии удариха едно и също място в Китай. Те…
-
Остров Парос, част от Цикладските острови в Гърция, беше обявен…
-
Новият Toyota Land Cruiser FJ ще бъде най-евтиният SUV на японския производител.…
-
Млад американец яде само яйца в продължение на пет дни…
-
60-годишният американски състезател Рашке се е опитвал да постави рекорд…
-
На 10 август се отбелязва Световният ден на мързела.…
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20…
-
Часът, в който избирате да се отдадете на интимност, може…
-
Облак и пепел с височина до 10 км е регистриран…