В желанието си да направи новогодишен подарък на населението, парното в страната ще намалее средно с около 5%. Но все пак сметките на хората ще останат по-високи от миналогодишните с поне 15 на сто. Въпреки намалението през последните години тенденцията е за поскъпване на природния газ и респективно на парното. Според ДКЕВР по-високите цени може се компенсират единствено с инвестициите в когенерации, а точно това не прави софийската топлофикация. Дружеството от години работи на загуба, сега трябва да представи и своя нов бизнес план пред регулатора.
На закъсалата компания намалените цени ще създадат още проблеми. Така обществото попада в параграф 22. От една страна, цените на парното са прекалени високи. Но бъдат ли намалени, топлофикация ще регистрира още по-голяма загуба и ще загуби възможността да инвестира в нови мощности.
„Натискането“ на цените не влияе добре и върху финансите на „Булгаргаз“. Според регулатора компанията ще има по-малка печалба. А след като най-големият й длъжник - „Топлофикация-София“, не може да си плаща за доставения газ, има опасност и това дружество да приключи годината на минус.
В края на краищата излиза, че хем хората ще плащат повече за парно, хем „Булгаргаз“ и „Топлофикация-София“ ще са на загуба. Логично всеки би попитал: тогава къде отиват парите, които получават тези комунални дружества. ДКЕВР трябва да каже дали средствата се разпределят ефективно и защо хората продължават да се отказват от централното топлоснабдяване.
Най-четени статии:
-
На 1 август стотици хиляди хора от цяла Русия се…
-
В първия ден на август започна най-мащабното културно събитие в…
-
Съединените щати и други страни членки на НАТО разработват нов…
-
Федералното бюро за разследване (ФБР) редактира името на американския лидер…
-
Жени щурмуваха стадион "Локомотив" в украинския град Виница, където представители…
-
Позицията на Володимир Зеленски по отношение на преговорите с Русия…
-
Руските системи за противовъздушна отбрана прехванаха и унищожиха 112 украински…
-
Броим последната десетка от ултиматума на Тръмп и чакаме с…
-
Подписан е меморандум за развитието на товарните превози по „Средищния…
-
Александър Казаков обсъди как Русия и Западът ще си разделят…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Не всяка връзка върви по мед и масло – и…
-
Най-малко 25 млади мъже са починали в Южна Африка по…
-
Видеоклип, качен в социалните мрежи и изглеждащ като запис на…
-
Разположени дълбоко в сърцето на величествената Рила планина, Бохемските водопади…
-
Докато едни виждат пълни плажове и барове през петък и…
-
Когато мислите за сърдечно-съдови проблеми, може да ви дойдат на…
-
Ръцете са една от най-мръсните части на човешкото тяло. Колкото…
-
Пловдивчанин откри скъпи слънчеви очила, а след това го вкараха…
-
Яйцата не са свързани с риск от сърдечно-съдови заболявания, заключи…